Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tříkrálová sbírka v Opavě opět rekordní

  • Opava,

Také v letošní Tříkrálové sbírce dali lidé najevo svou solidaritu, a to zase opět o něco více než v roce předešlém. V ulicích Opavy koledníci vybrali do svých kasiček na projekty Charity téměř 800 000 korun, což je nejvíce v devatenácti leté historii sbírky.


Zpěv Tří králů, kteří obcházeli s přáním štěstí a zdraví domy, jste mohli slyšet během prvních dvou ledových týdnů. Do kasiček koledníci na Opavsku vybírali peníze na projekty Charity. Letos například na nové auto a zdravotnický materiál terénní a hospicové služby, rozvoj chráněných dílen či chráněného bydlení. 2

„My tyto peníze, které máme z Tříkrálové sbírky, můžeme použít na věci, které si při běžném provozu nemůžeme dovolit. A nebo můžeme tyto peníze použít na spolufinancování evropských projektů,“ říká ředitel Charity Opava Jan Hanuš.

Pokladničky otevírají pracovníci Charity vždy s velkým očekáváním. Ale vypadá to slibně už proto, že letos vysypali mince i bankovky z 380 kasiček, což je o 40 více,než v roce 2018.


„Dneska tady počítáme Opavu, to trvá tak 3-4 hod. Ale kromě toho počítáme také v obcích v okolí Opavy. Je jich téměř 70,“ říká Marie Hanušová, koordinátorka Tříkrálové sbírky.


Teď už je jasné, že Opavané byli letos opět štědřejší,než předešlý rok: koledníkům přispěli částkou 794 275 korun. 65% z těchto peněz, bude použito přímo na projekty Charity v Opavě. Ze sbírky budou financovány také projekty  diecézní a republikové či zahraniční projekty.
Použití peněz z Tříkrálové sbírky 2019,  Charita Opava:

  • terénní a hospicové služby

  • chráněné bydlení pro mentálně a zrakově postižené

  • chráněné bydlení pro mentálně a duševně nemocné

  • chráněné dílny

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy