Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Saturnin rozesmál publikum Slezského divadla

  • Opava,

Slezské divadlo uvedlo novou dramatizaci slavného humoristického románu Zdeňka Jirotky Saturnin.Pro zdejší soubor ji napsal šéf činohry Jiří Seydler, který se zároveň ujal režie. Přestože se příběh odehrává ve 40. letech minulého století, baví diváky i dnes.

Sluha Saturnin – inteligentní a vtipný, s velkou představivostí a hravostí je nejprve svému pánovi na obtíž. Především poté, co jej přestěhuje na hausbót a udělá z něj neohroženého krotitele tygrů a siláka. Až časem vyjde najevo, že všechny tyto na první pohled nepříjemnosti, měly vést k tomu, aby se slečna Barbora zamilovala do Saturninova pána. Ten je zároveň postavou, která na ty všechny peripetie vzpomíná.

„Na první pohled není moje postava ničím extra výrazná, ale o to je to těžší, složitější, zodpovědnější zahrát. Člověk musí nahrávat partnerům, vést děj, já jsem vlastně vypravěčem příběhu,“ říká Daniel Volný.

Velké vzrušení na scéně způsobí vždy teta Kateřina, která se, nezvána, na hausbót přistěhuje se svým rozmazleným synkem Miloušem. Její hysterické záchvaty i neustálé citování přísloví k příběhu neodmyslitelně patří.

„Mně se, musím říct, ten text neučil lehce. Je hodně stylizovaný a dalo mi to dost práce,“ svěřila se Kamila Srubková, která tetu Kateřinu ztvárnila.

Tento oblíbený humoristický román ostravského rodáka Zdeňka Jirotky byl zdramatizován již mnohokrát. A stal se výzvou také pro Jiřího Seydlera. Své zpracování ozvláštnil vtipnými vstupy členů jevištní techniky.

„Proto jsem kulisáky povýšil do role němých sluhů, tzn. do role lidí, kteří vystupují na nasvícené scéně a řekněme, že pointují i některé situace,“ mluví o svém záměru režisér.

Jejich příchod na jeviště vždy konturují salvy smíchu, a to přesto, že právě třeba přestavují scénu na jevišti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyCENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - Dolní Benešov
Dolní Benešov
od 17 900 Kč/měsíc

Detail

Moravskoslezské energetické centrum, příspěvková - pracoviště Vítkov
Vítkov
od 23 390 do 34 370 Kč/měsíc

Detail

GADO, s.r.o. - pracoviště Lidl Kravaře
Kravaře
od 107 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry