Reklama

Středisko volného času slaví 65 let

  • 15:19,
  • Opava ,

Středisko volného času slaví 65 let. Tato příspěvková organizace města nabízí víc jak 100 zájmových kroužků pro děti i dospělé. Kromě toho ještě organizuje další akce, jako tábory, soutěže či festivalové přehlídky.

Stáhnout video
Reklama

Divadelní, taneční, folklórní, přírodovědný, gymnastický, turistický či výtvarný kroužek….tyto a mnohé další najdete ve Středisku volného času, které v Opavě existuje už 65 let. Nejdříve pod názvem Okresní dům pionýrů, později to byl Dům dětí a mládeže.

V první kronice, která se nám zachovala z Okresního domu pionýrů se dočteme, že byl slavnostně otevřen 31. prosince 1953, přesně na Silvestra,“ ukazuje v kronice Jaroslava Poláková, bývalá ředitelka Střediska volného času (1991-2017).

Ještě dva roky předtím se děti scházely v nynějším Loutkovém divadle.Dnes tady zkoušejí a vystupují divadelní soubory,pořádají se tady přehlídky.Je tady také oddělení turistiky a přírodovědy s mini zoo.V budově na Jaselské ulici si zase můžete zatančit, zacvičit, nebo si něco hezkého namalovat.

Zaměření kroužků se od 60. let příliš neproměnilo: většina jich stále děti baví. Jen se jejich pojetí modernizovalo. Ale některé i přibyly: třeba počítačové kroužky či robotika, kam dokonce mohou přijít se svými dětmi i rodiče. Dospělí tvoří asi 20% mezi tisícovkou všech zájemců o kroužky.

„Já bych chtěla vyvrátit mýtus, že jsme organizace jen pro děti. Jsme už otevřeni v podstatě každé věkové kategorii. Od těch nejmenších, kdy k nám chodí cvičit maminky s dětmi, přes studenty, dospělé až po seniory,“ upřesňuje ředitelka Soňa Wenzelová.

Do Střediska volného času už přichází několikátá generace dětí: „Jsou pořád stejné: kreativní, zvídavé, veselé, úžasné,“ uzavírá Poláková.


ReklamaPADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ludgeřovice, Hlučínské jezero - Štěrkovna

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 20.08. 18:50
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 20.08. 18:50
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

ARION DENT s. r. o.
Opava
od 20 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu