Středisko volného času slaví 65 let

  • 15:19,
  • Opava ,

Středisko volného času slaví 65 let. Tato příspěvková organizace města nabízí víc jak 100 zájmových kroužků pro děti i dospělé. Kromě toho ještě organizuje další akce, jako tábory, soutěže či festivalové přehlídky.

Divadelní, taneční, folklórní, přírodovědný, gymnastický, turistický či výtvarný kroužek….tyto a mnohé další najdete ve Středisku volného času, které v Opavě existuje už 65 let. Nejdříve pod názvem Okresní dům pionýrů, později to byl Dům dětí a mládeže.

V první kronice, která se nám zachovala z Okresního domu pionýrů se dočteme, že byl slavnostně otevřen 31. prosince 1953, přesně na Silvestra,“ ukazuje v kronice Jaroslava Poláková, bývalá ředitelka Střediska volného času (1991-2017).

Ještě dva roky předtím se děti scházely v nynějším Loutkovém divadle.Dnes tady zkoušejí a vystupují divadelní soubory,pořádají se tady přehlídky.Je tady také oddělení turistiky a přírodovědy s mini zoo.V budově na Jaselské ulici si zase můžete zatančit, zacvičit, nebo si něco hezkého namalovat.

Zaměření kroužků se od 60. let příliš neproměnilo: většina jich stále děti baví. Jen se jejich pojetí modernizovalo. Ale některé i přibyly: třeba počítačové kroužky či robotika, kam dokonce mohou přijít se svými dětmi i rodiče. Dospělí tvoří asi 20% mezi tisícovkou všech zájemců o kroužky.

„Já bych chtěla vyvrátit mýtus, že jsme organizace jen pro děti. Jsme už otevřeni v podstatě každé věkové kategorii. Od těch nejmenších, kdy k nám chodí cvičit maminky s dětmi, přes studenty, dospělé až po seniory,“ upřesňuje ředitelka Soňa Wenzelová.

Do Střediska volného času už přichází několikátá generace dětí: „Jsou pořád stejné: kreativní, zvídavé, veselé, úžasné,“ uzavírá Poláková.

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 14.10. 23:16
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Příležitost pro každého s.r.o.
Opava
od 16 280 Kč

Detail

TEMPO, obchodní družstvo
Opava
od 82 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu