Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nápady pro Opavu už jen do konce února!

  • Opava,

Do konce února mohou Opavané podávat své návrhy, jak zlepšit život ve městě. Ty, které lidé hlasováním označí za nejlepší, se budou realizovat v rámci participativního rozpočtu. Pokud máte nějaký nápad, jak své okolí proměnit k lepšímu, dáme vám teď návod, jak to udělat.


Jitka Judita Vajdová pracuje na opavské Základní škole Englišova jako družinářka. Už dlouho přemýšlela nad tím, jak získat peníze pro opravu plácku u školy, kam si děti chodily odpoledne, v rámci družiny, hrát.

„Vždycky to byl prostor pro školní družinu.Býval využitý. Ale staré průlezky shnily a potom ten prostor pět let odpočíval,“ říká.

Ožil ale myšlenou paní Vajdové přihlásit tuto ideu do projektu Nápady pro Opavu. Stačilo vše popsat do formuláře na webových stránkách Zdravé město Opava a přidat odhadovaný rozpočet akce. A pak ještě seznam nejméně 50 podporovatelů projektu.

„Naši rodiče, maminky, tatínkové se hrnuli , aby nám podepsali ty archy, protože jsme se všichni těšili, že by se nám to mohlo povést.Takže těch podpisů máme mnohem více, než město požadovalo. Mělo jich být 50, my jich máme kolem stovky,“ vzpomíná s úsměvem Vajdová.

Důležité je, aby nápady na změnu byly realizovány na majetku či pozemcích města, což bylo v tomto případě splněno. V internetovém hlasování pak občané vyberou k realizaci ty nápady, které se jim nejvíce líbí.

 „Tím vlastně povinnost předkladatele, co má všechno udělat, končí. Zbytek už bude na nás,“ dodává Veronika Bittová z odboru rozvoje města a strategického plánování, Magistrátu Opavy

Participativní rozpočet dostali občané Opavy k dispozici poprvé před třemi lety. Jeho částka se postupně navyšovala a nyní se zastavila na jednom milionu dvou stech tisících korun.        

 NÁPADY PRO OPAVU

www.zdravemestoopava.cz

Vyhlášení výzvy:                              7.1. 2019

Ukončení příjmu nápadů:           28.5. 2019

Zahájení realizace:                         1.6. 2019

Ukončení realizace:                     30.5. 2019

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy