Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti pojmenovaly nové trolejbusy

  • Opava,

​V Opavě se můžete svézt trolejbusem jménem Divadlík, Čarobus, Měšťáček nebo Řechtáček. Deset nových vozů pojmenovaly děti ze základních škol. Cedulku se jménem najdete na místě espézetky. Trolejbusy zdobí i dětské kresby.

Od prosince brázdí ulice Opavy nové parciální trolejbusy. Přídavná baterie umožňuje těmto vozům jet část trasy i mimo trakční vedení. Deset těchto bezbariérových fešáků s klimatizací teď podle tradice dostalo svá jména. Pomohly s tím děti z opavských základních škol. Zajímavá pojmenování pro nové vozy nejen vymyslely, ale také výtvarně ztvárnily.

„Děti z naší třídy krásně malují, tak jsme se rozhodli přihlásit do této soutěže, aby se i jejich obrázek objevil na některém z trolejbusů,“ usmívá se učitelka Romana Foltýnová ze opavské ZŠ B. Němcové.

Svézt se můžete třeba Měšťáčkem, Čarobusem, Ježulou nebo Řechtáčkem. Děti zapojily fantazii opravdu na plné obrátky.

Na slavnostní křest přijely děti přímo do depa dopravního podniku, odkud trolejbusy každý den vyrážejí. Možná, že už nyní začnou přemýšlet o nových jménech. Modernizace vozového parku dopravní podniku totiž bude pokračovat.

„Budeme pokračovat nákupem dalších trolejbusů. Předpokládáme, že v příštím roce pořídíme dalších 5 kusů. Ale to budou už klasické trolejbusy, které nebudou mít bateriový pohon,“ plánuje ředitel MDPO Pavel Gebauer.

Vedení dopravního podniku zvažuje také úpravy tras 26 trolejbusových a autobusových linek, které najezdí po městě víc jak 200 km. O změnách mohou rozhodnout také cestující.

„Plánujeme průzkum, který by měl začít na podzim letošního roku výsledek by měl být na jaře příštího roku. Očekávám, že dojde ke změně trasování, a to alespoň z části,“ říká Michal Jedlička (KDU-ČSL), náměstek primátora Opavy.

Velká změna se chystá už od začátku července, kdy nákup jízdenek v trolejbusech a  autobusech nahradí bezkontaktní úhrada. Už od května mohou cestující využívat k nákupu jízdenek mobilní aplikaci. Zatím si ji stáhlo 1300 lidí.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy