Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z participativního rozpočtu se opraví zahrada MŠ

  • Opava,

Úprava zahrady mateřské školy na ulici Čajkovského – to je projekt, který získal téměř 2 tisíce hlasů v rámci Nápadů pro Opavu. Během minulého měsíce lidé vybírali mezi 9 investicemi ty, které se jim nejvíce líbí, aby získaly podporu z participativního rozpočtu města.

Školka na ulici Čajkovského v Opavě je součástí komplexu mateřských škol Sedmikrásky. Zoufalý stav chodníků na zahradě přiměl ředitelku, aby se pokusila získat peníze na jejich opravu z participativního rozpočtu. A tak připravila projekt na milionovou opravu a sehnala 50 podporujících podpisů.

„Dávali jsme letáky, vyvěsili jsem informace na sociální sítě na webové stránky školy. S propagací pomáhali zaměstnanci i rodiče dětí,“ shrnula boj o hlasy ředitelka MŠ Sedmikrásky Eva Matušková.

Téměř dvěma tisíci hlasy nakonec lidé tento projekt v internetovém hlasován podpořili. Z rozpočtu ve výši 1,2 mil Kč získá částečně finance i projekt druhý v pořadí na rozšíření fitness zóny v Městských sadech.

„Je to fajn, že se lidé začínají zajímat o věci, které můžou vlastním přičiněním, někdy jednoduchým kliknutím na internetu, ve městě ovlivnit,“ chválí projekt náměstkyně primátora Hana Brňáková (Piráti & Opavané), která před třemi lety ještě jako zastupitelka s myšlenkou participativního rozpočtu přišla.

Lidé letos odevzdali 29 námětů, jak zvelebit město: chtěli např. veřejné prostor pro grilování, bosou stezku či úpravu parku. Vhodných pro realizaci bylo 9. A právě mezi těmito lidé hlasováním vybírali nejlepší. Spolu s výší rozpočtu, který zastupitelé pro letošek určili ve výši 1,2 mil. korun, se aktualizují každoročně i podmínky projektu.

„Nejspíš budeme zkracovat délku hlasování. To bude stále probíhat elektronickou formou, ale přidáme tam modul ověření,“ informovala Veronika Bittová z odboru rozvoje města a strategického plánování Magistrátu města Opavy

54 dětí z mateřské školy už se může pomalu začít těšit na nově upravenou zahradu: dočkat by se jí měly nejpozději příští rok v květnu.VÝŠE PARTICIPATIVNÍHO ROZPOČTU -  Nápady pro Opavu

2017      300 000 Kč

2018     700 000 Kč

2019    1 200 000 Kč

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy