Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z participativního rozpočtu se opraví zahrada MŠ

  • Opava,

Úprava zahrady mateřské školy na ulici Čajkovského – to je projekt, který získal téměř 2 tisíce hlasů v rámci Nápadů pro Opavu. Během minulého měsíce lidé vybírali mezi 9 investicemi ty, které se jim nejvíce líbí, aby získaly podporu z participativního rozpočtu města.

Školka na ulici Čajkovského v Opavě je součástí komplexu mateřských škol Sedmikrásky. Zoufalý stav chodníků na zahradě přiměl ředitelku, aby se pokusila získat peníze na jejich opravu z participativního rozpočtu. A tak připravila projekt na milionovou opravu a sehnala 50 podporujících podpisů.

„Dávali jsme letáky, vyvěsili jsem informace na sociální sítě na webové stránky školy. S propagací pomáhali zaměstnanci i rodiče dětí,“ shrnula boj o hlasy ředitelka MŠ Sedmikrásky Eva Matušková.

Téměř dvěma tisíci hlasy nakonec lidé tento projekt v internetovém hlasován podpořili. Z rozpočtu ve výši 1,2 mil Kč získá částečně finance i projekt druhý v pořadí na rozšíření fitness zóny v Městských sadech.

„Je to fajn, že se lidé začínají zajímat o věci, které můžou vlastním přičiněním, někdy jednoduchým kliknutím na internetu, ve městě ovlivnit,“ chválí projekt náměstkyně primátora Hana Brňáková (Piráti & Opavané), která před třemi lety ještě jako zastupitelka s myšlenkou participativního rozpočtu přišla.

Lidé letos odevzdali 29 námětů, jak zvelebit město: chtěli např. veřejné prostor pro grilování, bosou stezku či úpravu parku. Vhodných pro realizaci bylo 9. A právě mezi těmito lidé hlasováním vybírali nejlepší. Spolu s výší rozpočtu, který zastupitelé pro letošek určili ve výši 1,2 mil. korun, se aktualizují každoročně i podmínky projektu.

„Nejspíš budeme zkracovat délku hlasování. To bude stále probíhat elektronickou formou, ale přidáme tam modul ověření,“ informovala Veronika Bittová z odboru rozvoje města a strategického plánování Magistrátu města Opavy

54 dětí z mateřské školy už se může pomalu začít těšit na nově upravenou zahradu: dočkat by se jí měly nejpozději příští rok v květnu.VÝŠE PARTICIPATIVNÍHO ROZPOČTU -  Nápady pro Opavu

2017      300 000 Kč

2018     700 000 Kč

2019    1 200 000 Kč
SHF Hudební výlety - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

12.09. 18:00
Opava, Opava – Kostel sv. Vojtěcha

SHF - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

13.09. 15:00
Ludgeřovice, Kostel sv. Mikuláše, Ludgeřovice

SHF: Zuzana Růžičková: Hudba znamená život / beseda

23.09. 20:00
Opava, Vodárenská věž, Opava

Pracoviště Čerpací stanice Prim
Dolní Benešov
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

KT MK elbons s.r.o. - pracoviště Opava
Opava
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Kamil Reichel - výrobna
Markvartovice
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků