Z participativního rozpočtu se opraví zahrada MŠ

  • 10:50,
  • Opava,

Úprava zahrady mateřské školy na ulici Čajkovského – to je projekt, který získal téměř 2 tisíce hlasů v rámci Nápadů pro Opavu. Během minulého měsíce lidé vybírali mezi 9 investicemi ty, které se jim nejvíce líbí, aby získaly podporu z participativního rozpočtu města.

Školka na ulici Čajkovského v Opavě je součástí komplexu mateřských škol Sedmikrásky. Zoufalý stav chodníků na zahradě přiměl ředitelku, aby se pokusila získat peníze na jejich opravu z participativního rozpočtu. A tak připravila projekt na milionovou opravu a sehnala 50 podporujících podpisů.

„Dávali jsme letáky, vyvěsili jsem informace na sociální sítě na webové stránky školy. S propagací pomáhali zaměstnanci i rodiče dětí,“ shrnula boj o hlasy ředitelka MŠ Sedmikrásky Eva Matušková.

Téměř dvěma tisíci hlasy nakonec lidé tento projekt v internetovém hlasován podpořili. Z rozpočtu ve výši 1,2 mil Kč získá částečně finance i projekt druhý v pořadí na rozšíření fitness zóny v Městských sadech.

„Je to fajn, že se lidé začínají zajímat o věci, které můžou vlastním přičiněním, někdy jednoduchým kliknutím na internetu, ve městě ovlivnit,“ chválí projekt náměstkyně primátora Hana Brňáková (Piráti & Opavané), která před třemi lety ještě jako zastupitelka s myšlenkou participativního rozpočtu přišla.

Lidé letos odevzdali 29 námětů, jak zvelebit město: chtěli např. veřejné prostor pro grilování, bosou stezku či úpravu parku. Vhodných pro realizaci bylo 9. A právě mezi těmito lidé hlasováním vybírali nejlepší. Spolu s výší rozpočtu, který zastupitelé pro letošek určili ve výši 1,2 mil. korun, se aktualizují každoročně i podmínky projektu.

„Nejspíš budeme zkracovat délku hlasování. To bude stále probíhat elektronickou formou, ale přidáme tam modul ověření,“ informovala Veronika Bittová z odboru rozvoje města a strategického plánování Magistrátu města Opavy

54 dětí z mateřské školy už se může pomalu začít těšit na nově upravenou zahradu: dočkat by se jí měly nejpozději příští rok v květnu.VÝŠE PARTICIPATIVNÍHO ROZPOČTU -  Nápady pro Opavu

2017      300 000 Kč

2018     700 000 Kč

2019    1 200 000 Kč
Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

Dnes 15:00 - 17:15
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

Hudební výlety: Český barokní Advent

Dnes 15:00 - 17:15
Opava, Kostel sv. Stanislava, Bolatice

La traviata / premiéra opery Giuseppe Verdiho

Dnes 19:00 - 17:15
Opava, Slezské divadlo, Opava

Slezská nemocnice v Opavě, příspěvková organizace
Opava
od 30 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Opava
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

VALKO DOPRAVA, s.r.o.
Opava
od 28 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků