Reklama

Voda pro život poprvé v Opavě

  • 11:13,
  • Opava ,

Základní škola Šrámkova v Opavě vyhlásila celostátní výtvarnou a literární soutěž pro mateřské a základní školy na téma Voda pro život. Děti se zamýšlely nad znečištěním moří i řek a také nedostatkem pitné vody. Součástí vyhlášení výsledků soutěže bylo také finále poháru O nejlepší pohybovou skladbu.

Stáhnout video
Reklama

Soutěž s názvem Voda pro život vyhlásila opavská ZŠ Šrámkova v březnu u příležitosti Dne vody. Během dvou měsíců přišlo přes 750 výtvarných prací a víc jak 80 literárních ze všech koutů republiky. Společným tématem byla voda. Autoři nejlepších prací si teď přijeli do Opavy pro ocenění.

„Soutěž měla podtémata znečištění sladké, slané vody, znečištění moří a vůbec problematika pitné vody ve světě,“upřesnila ředitelka soutěže Jana Hopjanová Chrásková.

Poté začalo finále poháru O nejlepší pohybovou skladbu. Své choreografie předvedly tři stovky dětí z celé republiky. Týmy z jednotlivých škol soutěžily ve třech kategoriích podle věku. Organizátoři přidali letos i novou kategorii, kam se mohly přihlásit soubory sestavené  z tanečníků z různých škol.

„Tam nehodnotíme podle pravidel, ale pocitově, co zaujme porotu,“ řekla o nové kategorii organizátorka akce Daniela Kurečková.

V rámci speciální kategorie zatančili i tělesně postižení, kteří přijeli na parket na vozíku. Na konci skladby, kterou sami tanečníci pojmenovali Nespi a tancuj, se účinkující pokusili z vozíku vstát.

„Máme tady pár žáků, kteří se dostali teprve až během života na vozík, tak pro něj je ten pocit postavení se na vlastní nohy důležitý,“ vysvětlila autorka choreografie Jana Malivánková ze Střední školy F. D. Roosvelta v Brně

V ostatních kategoriích porota přísně posuzovala choreografii, provedený počet akrobatických prvků nebo techniku.

Nakonec se tři stovky všech tanečníků potkaly na parketu, aby pohybově ztvárnili píseň Voda má. Jejich snažení je zachyceno ve videoklipu.

ReklamaPADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ludgeřovice, Hlučínské jezero - Štěrkovna

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 24.08. 13:13
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 24.08. 13:13
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Hlubek a syn, s.r.o.
Opava
od 85 Kč

Detail

TEMPO, obchodní družstvo
Opava
od 97 Kč do 105 Kč

Detail

Centrum sociálních služeb Hrabyně
Opava
od 16 870 Kč do 21 070 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu