10. ročník soutěže stavení s Merkurem

  • 15:29,
  • Opava,

Jubilejní 10. ročník soutěže ve stavění se stavebnicí Merkur pořádala Střední škola průmyslová a umělecká v Opavě. K překvapení organizátorů je zájem žáků ze základních škol stále velký a soutěžní týmy jsou rok od roku šikovnější. Letos se nejlépe vedlo tříčlennému družstvu z Kobeřic.

Dvacet tříčlenných týmů ze základních škol se sešlo v budově Střední školy průmyslové a umělecké v Opavě. Před sebou měli rozložené součástky ze stavebnice Merkur. Skládali sekačku na trávu a nákladní autíčko. Když před 10 lety soutěž začínala, organizátoři kapacitu účastníků jen tak tak naplnili, nyní musí zájemce odmítat.
„Když jsme začali se soutěží, tak přicházeli hlavně kluci, zejména vyšší ročníky. A dnes tady máme i týmy holek,“ říká Vítězslav Doleží, ředitel Střední školy průmyslové a umělecké.
Tentokrát dorazily hned dvě družstva, které byly sestavené výhradně z dívek. Další směle doplňovaly chlapecká uskupení.
"Když jsme v pracovních činnostech stavěli z merkuru, byly jsme nejrychlejší. tak nás vybrali," usmívá se Eliška Kudláczová ze ZŠ Holčovice.
V sále panuje ticho. Trojice si rozdělily práci a soustředěně sestavují zadané modely. Někdo skládá, jiný dotahuje šroubky či vyhledává součástky.
Na sestavení nákladního auta a sekačky mají děti limit hodinu a dvacet minut. Dříve stavěli hodinu a půl, ovšem v tomto čase se podařilo oba modely odevzdat většině soutěžících. A tak porota limit zkrátila.
„Buď mají děti natrénováno a nebo jsou šikovnější. Takže jsme vlastně upravili a zkrátili čas, aby v limitu odevzdávali opravdu jen ti nejlepší a porota měla co hodnotit, vysvětlil organizátor akce Karel Procházka.
Porota se zaměřuje při hodnocení na úplnost modelu, přesnost i preciznost provedení. Plusové body může tým získat i za včasné odevzdání. Letos se nejlépe dařilo malým konstruktérům ze ZŠ Kobeřice.
Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

Dnes 15:00 - 17:03
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

Hudební výlety: Český barokní Advent

Dnes 15:00 - 17:03
Opava, Kostel sv. Stanislava, Bolatice

La traviata / premiéra opery Giuseppe Verdiho

Dnes 19:00 - 17:03
Opava, Slezské divadlo, Opava

Slezská nemocnice v Opavě, příspěvková organizace
Opava
od 30 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Opava
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

VALKO DOPRAVA, s.r.o.
Opava
od 28 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků