Svátek fotbalu - Grassroots Day v Opavě

  • 11:38,
  • Opava,

Mezinárodní den fotbalu se v Evropě slaví tradičně akcí s názvem Grassroots Day. V Opavě se hrál turnaj, do kterého se mohli zapojit chlapci i dívky bez ohledu na to, zda jsou registrovanými hráči. Atmosféru sportovního klání si užilo 6 týmů malých sportovců z Opavska.

Šest fotbalových týmů ze škol i sportovních klubů se přihlásilo na Turnaj Grassroots day, který Okresní fotbalový svaz Opava pořádá pravidelně od r. 2010. Tentokrát se pěti členné týmy utkaly na hřišti v areálu Slezského fotbalového klubu v Opavě.

„Jedná se o turnaje na malých travnatých plochách, kde mohou hrát nejen hráči registrovaní v asociaci fotbalové, ale zapojit se mohou také děti, které fotbal prostě baví a hrají jej třeba v rámci tělocviku ve škole,“ upřesnil podmínky účasti René Černohorský, místopředseda Okresního fotbalového svazu Opava.

Kromě náročné konkurence se malí fotbalisté museli vyrovnat také s velmi slunečným počasím, a tak kropení trávníku o přestávce využili k osvěžení.

Vítězem turnaje Grassroots Day se stali fotbalisté ze Základní školy Sudice. Za nimi zůstali týmy FK Kylešovice a MFK Kravaře.

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 15:00 - 13.12. 7:01
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

Hudební výlety: Český barokní Advent

15.12. 15:00 - 13.12. 7:01
Opava, Kostel sv. Stanislava, Bolatice

La traviata / premiéra opery Giuseppe Verdiho

15.12. 19:00 - 13.12. 7:01
Opava, Slezské divadlo, Opava


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků