Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Otevřeme už brzy. ŘSD slibuje dřívější dokončení části obchvatu Opavy

  • Opava,

O tři měsíce dříve oproti původnímu plánu byla zprovozněna nová kruhová křižovatka v Opavě Kateřinkách, která je součástí budoucího obchvatu města. Dělníci pokračují ve výstavbě východní části severního obchvatu, která by měla být otevřená s předstihem už na podzim letošního roku. Opava se konečně dočká alespoň částečného odklonění dopravy z centra.

Obchvat Opavy se začal budovat v r. 2009, a to spojovací silnicí pro řidiče přijíždějící z Ostravy a mířící směrem k nákupnímu centru či do Hlučína. Pak se dlouho nic nedělo. Práce na východní části severního obchvatu začala  až v roce 2017. Teď mohou řidiči projet po nově dokončeném kruhovém objezdu, který je součástí stavby, a byl s předstihem otevřený.
"V současné době je provoz na stavbě usměrňován přechodným dopravním značením, které upozorňuje řidiče na průjezd stavbou. Kvůli zajištění bezpečnosti řidičů a pracovníků stavby je rychlost omezena na 30 km/hod," informuje  Irena Bubeníková ze zhotovitelské firmy M – SILNICE a.s..
Na trase zhruba kilometr a půl dlouhého obchvatu dělníci montují protihlukové stěny, staví úniková schodiště, zpevňují krajnice a dokončují výstavbu mostů.
"Nyní probíhá výstavba křižovatky Rolnická – Mostní a poté budou následovat dokončovací práce tak, abychom zprovoznění severního obchvatu východní části provedli ještě letos na podzim,"  doplňuje Jan Rýdl, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR .
Znamená to tedy, že řidiči budou moci na nově vystavěnou část obchvatu vyjet o několik týdnů dříve, původní termín dokončení byl totiž leden příštího roku.
"Tak dojde k odklonění části tranzitní dopravu mimo historické centrum města. Nicméně s definitivní platností ten problém bude vyřešen minimálně po zprovoznění severního, příp. jižního obchvatu Opavy," zamýšlí se  Martin Dostál, tajemník Sdružení pro výstavbu komunikace I/11 – I/57.
Pokud vše dobře půjde, mohla by začít výstavba dalšího úseku severního obchvatu v příštím roce. Vydáno je stavební povolení a projektanti už pracují na projektové dokumentaci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy