Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dočasný azyl u hasičů. Předškoláci z Komárova se museli kvůli rekonstrukci přestěhovat

  • Opava,

Děti z mateřské školy z opavské části Komárov teď našly dočasný azyl v budově zdejší hasičské zbrojnice. Pavilon, kde byla umístěná jedna třída, je totiž ve špatném stavu. Chystá se jeho demolice a stavba nové budovy,kam se budou moci děti vrátit na začátku příštího školního roku.

Děravá střecha, okna, která nejdou otevřít, plíseň a vlhko – to jsou úskalí montované dřevostavby, kde je umístěná jedno ze tří oddělení komárovské mateřské školy. Postavená byla v 80. letech, aby navýšila kapacitu sousední zděné školky. Ještě nedávno si tady hrály děti. Teď je budova zavřená.

„Na několika místech tady střechou zatékalo a díky tomu se tady roztahovala plíseň,“ ukazuje Eva Murová z komárovské základní školy.

Až na několik úprav, které si vynutily havarijní situace, je tento pavilon v původním stavu. O opravu usilovalo vedení školy několik let. Teď konečně dělníci budovu rozmontují a na jejím místě postaví novou. Než bude vše hotové, musí se děti přesunout do náhradních prostor. Ty našly v nedaleké hasičské zbrojnici. Celý tento školní rok zde stráví 28 žáčků.

„Tyto prostory jsou speciálně upravené díky finančnímu přispění městské části,“ upřesňuje Tomáš Weicht, ředitel ZŠ a MŠ Komárov.

Výstavba nového pavilonu by měla být dokončená za 12 měsíců. To znamená, že od nového školního roku se děti budou moci vrátit do nové přístavby.

„Celková cena je 17,6 mil. Kč. S tím, že místní část Komárov ze svého rozpočtu zaplatí 2 mil. korun. A 15,6 mil. zaplatí ze svého rozpočtu Statutární město Opava,“ doplňuje starosta Komárova Lumír Měch (OMČO).

Dvě oddělení, která sídlí ve zděné budově, budou fungovat bez omezení. Během oprav se také zrekonstruuje zahrada a přibudou zde nové hrací prvky.

SALVEKO TREND s.r.o. - prodejna Kravaře
Kravaře
od 16 800 do 17 800 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - Dolní Benešov
Dolní Benešov
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

A.G.J. - chráněná dílna s.r.o.-Pracoviště Železniční stanice Hlučín
Hlučín
od 95 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků