Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obec finančně podpořila docházku dvouletých dětí do soukromé MŠ

  • Opava,

V Ludgeřovicích je dlouhodobý nedostatek míst v mateřských školách. Umístit dvouleté dítě do školky tady bylo téměř nemožné. Nyní se obec rozhodla podpořit finančním příspěvkem docházku nejmenších dětí do soukromé mateřské školy. A ulehčit tak rodičům nástup po mateřské dovolené do zaměstnání.

Docházku dvouletých dětí do soukromé mateřské školy Liščata podpořila měsíční částkou 1500 korun na každé dítě obec. Chtěla tím vyjít vstříc rodičům, kteří nezískali místo ve třech obecních mateřských školách. Jejich kapacita se letos rozšířila díky otevření jednoho oddělení v rekonstruované mateřské škole na ulici Hlučínská, a to na 124 míst, ovšem ani to nestačí.


„Obec dá 1500 korun na každé dítě s tím, že jakmile se od příštího školního  roku uvolní místo v mateřské škole, která patří obci , tak tyto děti sem budou přednostně  umístěny,“ vysvětluje místostarostka  Alena Janošová  (BEZPP, za Nezávislé – občeny pro Ludgeřovice).

Do Mateřské školy Liščata chodí nyní 9 dvouletých dětí, kterým obec částečně dotuje školné. Tyto děti tvoří víc jak polovinu z celkového počtu.

"Máme celou jednu třídu dvouletých dětí, kde máme v rámci projektu chůvu, která spolupracuje s učitelkou, je jí po ruce,“ říká ředitelka školky  Monika Stuchlíková.

Nejmenší děti mají speciálně upravený program, více času věnují odpočinku. Učitelka s chůvou jim musí více pomáhat se sebeobslužností, třeba výměnou plen.

Během posledních let začíná být stále větší zájem o místa pro dvouleté děti v mateřských školách.

 „Rodiče volají i v průběhu roku, protože jim ze zaměstnání zavolají, zda se mohou urychleně vrátit do práce, takže se stává, že to maminky řeší na poslední chvíli,“ doplňuje Stuchlíková.

Mateřská škola Liščata patří svou kapacitou s 22 dětmi mezi menší školky. Také díky tomu se dvouleté děti na změnu v podobě docházky do kolektivu lépe adaptují.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy