Zemětřesení ve Slezském FC. Klub má nové vedení

  • 11:33,
  • Opava,

Opavský fotbalový klub má nové vedení: rezignaci podal dosavadní přeseda přestavenstsva Petr Glončák, zcela obměněna byla dozorčí rada. Změny odhlasovali městští zastupitelé na mimořádném zasedání. Město Opava je totiž majoritním vlastníkem klubu.

Slezský FC Opava se mění. Nikoliv od hráčského základu, který by to vzhledem umístění na konci tabulky potřeboval, ale od vrcholného vedení. Předseda představenstva Petr Glončák rezignoval: „Každopádně jsme klub stabilizovali co se týká ekonomické stránky. Od toho jsme tam byli,abychom tu ekonomiku správně nastavili.

Pokud to valná hromada schválí, nahradí jej zastupitel Michal Kokošek. Od základu se mění také dozorčí rada. Také na tom se shodli opavští zastupitelé. Klub je totiž ve většinovém vlastnictví města.

„Společně s hráčskou kabinou, s fanoušky a s managementem jsme dospěli k těmto změnám ve vedení společnosti,“ sdělil Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy.

Glončák ve vedení klubu končí po ¾ roce. Poté, co nastoupil, poslalo město do zadluženého Slezského FC 24 milionovou finanční injekci k pokrytí nákladů na sezónu. Opozice se nad jeho odchodem pozastavuje:

„Že někdo podléhá tlaku z venku, rezignuje na základě tlaku fanoušků, přestože má dobré plány a cíle – tomu já nerozumím,“ říká zastupitel Marek Veselý (ODS).

Zatímco ekonomická stránka klubu se vylepšila, fotbalu se nyní nedaří. Poté, co tým opustili klíčoví hráči Kayamba, Kuzmanovič nebo Smola, Opavané klesli na dno tabulky. Ze hry šel proto také trenér Ivan Kopecký. Kromě nového kouče se hledá, už nějaký ten čas, také nový vlastník.

„Je potřeba vytvořit tlak na to, aby ten klub měl investora a privátního vlastníka,“ nabádá zastupitel Libor Witassek (Změna pro Opavu).

V současné době vede město jednání se třemi potenciálními kupci - z České republiky, Německa a Argentiny.

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

08.12. 18:30 - 17.11. 0:34
Opava, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 15:00 - 17.11. 0:34
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

Hudební výlety: Český barokní Advent

15.12. 15:00 - 17.11. 0:34
Opava, Kostel sv. Stanislava, Bolatice

Jana Jahodová
Opava
od 16 300 Kč

Detail

PEKAŘSTVÍ SEZAM s.r.o.
Opava
od 19 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků