Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavou se přehnala módní bouře. Fashion Storm vzkazuje: nepodléhejte módním trendům

  • Opava,

Opavou se přehnala módní bouře. Nultý ročník akce Fashion Storm představil regionální návrháře. O módě mohli návštěvníci diskutovat na workshopech, vrcholem pak byla módní přehlídka která představila kolekce pro sezónu podzim/zima.

Prezentace módních návrhářů, kde se mohli návštěvníci dozvědět mnohé filosofii jednotlivých firem, workshopy a nakonec přehlídka toho, co se urodilo v dílnách regionálních módních tvůrců – to vše nabídl nultý ročník módní show Fashion Storm, který ovládl opavský Dům umění i přilehlý odsvěcený kostel sv. Václava.

Organizátoři chtěli takto poslat vzkaz, že móda může být zajímavá a rozmanitá přesto, že je produkována s ohledem k přírodě. Současní módní návrháři kladou velký důraz na kvalitu materiálu, ale také na jeho původ a výrobu. A po zákaznících chtějí, aby si pečlivě vybrali, co si na sebe pořídí.

„Chceme, aby lidé přemýšleli, co si kupují, jak oblečení kombinovat a nepodléhali trendu rychlé módy,“ líčí záměr akce její ředitelka Petra Špornová.

Nadčasovost akceptuje ve své tvorbě např. Lada Vivialová, která šije z patentovaných nanomateriálů. A tak jsou modely příborské designerky funkční, antibakteriální i samočistící.

„Víme vše o materiálech, o zdrojích, o výrobě, původu. Od nití, zapínání až po povrchové materiály, které si necháváme vyrábět na zakázku,“ zdůrazňuje návrhářka.

Pár kvalitních kousků ve skříni odvede mnohem lepší práci, než stovka módních výstřelků. Naopak, na módních trendech by lidé příliš lpět neměli.

„Podstatné je, vytvořit si svůj šatník, který má koncept, to je daleko důležitější, než trend,“ upozorňuje módní guru, publicistka Františka Čížková.

A modelka a influencerka Karolína Mališová ji doplňuje: „Myslím si, že každý má svůj styl hlavně podle toho, jaký je. A není vždy dobře na sebe obléknout vše, co je zrovna trendy.“

Nadčasovou a mnohdy i minimalistickou módu ukázala módní přehlídka, na které se představilo 8 oděvních značek z Moravskoslezského kraje. Po molu v prostorách odsvěceného kostela sv. Václava se prošla i tvář módního domu Gucci Barbora Fialová.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy