Magický klavír v proměnách času – zahrál i sám Mozart

  • 13:23,
  • Opava ,

Mladí klavíristé z České republiky i Polska si dali tradiční podzimní dostaveníčko v Opavě. Na nesoutěžním festivalu Magický klavír v proměnách času mohli bez stresu porovnat své dovednosti. Letos účinkující hráli také v převleku. Za klavír tak zasedl třeba i sám Wolfgang Amadeus Mozart.

Mezinárodní festival Magický klavír v proměnách času hostí Opava už po osmé. Kromě interpretů z České republiky se přidali i klavíristé z Polska. Publiku zahrálo na 130 dětí ve věku od 6 do 18 let ze základních uměleckých škol, pro které je láska k černo - bílým klávesám přirozenou součástí života.

„Hlavním znakem bylo vytvořit nesoutěžní přehlídku, abychom děti vymanili ze stresových situací a mohli si zde zahrát jen tak, pro radost,“ vysvětluje smysl festivalu Lukáš Poledna, ředitel opavské ZUŠ. A organizátorka akce Ludmila Majnušová jej doplňuje: „Porota tady není, ale každopádně potlesk je to nejdůležitější pro hráče. A pokud zahrají výborně, tak je samozřejmě dlouhý.“

Repertoár účinkujících byl velmi různorodý. Každý zahrál to, co je mu blízké – vedle starých mistrů zazněla i současná moderní hudba. Tentokrát mohly děti zapojit svou kreativitu a připravit si masku, která by s převáděnou hudbou korespondovala. Za klavír usedla třeba Šípková Růženka, kupci z Orientu nebo také sám velký hudební génius W. A. Mozart.

Ti, kdo si kostýmy nepřipravili, mohli využít improvizovaného foto koutku s nejrůznějšími rekvizitami a převleky. A na památku si pořídit snímek.

Starší hudebníci měli možnost prohlédnout si prostory Církevní konzervatoře Německého řádu, kde festival probíhal. Akci ukončily hudební worshopy se zkušenými středoškolskými i vysokoškolskými pedagogy.

Nik Company s.r.o. - pracoviště Bidfood Opava
Opava
od 15 000 do 17 000 Kč/měsíc

Detail

S - PROFIT OPAVA s.r.o. - pracoviště Opava
Opava
od 17 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

S - Kunststofftechnik s.r.o. - pracoviště
Kravaře
od 93 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků