Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městská policie Opava na Facebooku vážně i vtipně

  • Opava,

Spolu s příchodem nového ředitele Jiřího Kleina se v Městské policii Opava leccos změnilo. Mimo jiné také to, jak se lidé mohou o práci strážníků dozvědět. V dubnu ředitel založil účet na facebooku. Dnes jej sleduje asi 2 300 lidí.

Informace o uzavírkách, pátraní po pohřešovaných osobách i zaběhlých zvířatech, prezentace práce strážníků v ulicích – to vše najdete na facebookových stránkách opavské městské policie, které jsou aktivní od jara. Nyní práci strážníků na síti sleduje asi 2 300 lidí. Některé příspěvky shlédnou díky sdílení další deseti tisíce uživatelů.
"Musíme to udělat tak, aby stránky byly pro lidi zajímavé. Takže se snažíme zařadit zajímavé fotografie, případně i nějaký příběh, který se odehrál za konkrétním případem. Někdy se pokusím veršovat či jinak zprávu zatraktivnit pro občany,“ říká ředitel opavské Městské policie Jiří Klein, který stránky založil.
Veršem odlehčil Jiří Klein třeba informaci o zloději peněženky nebo rohlíků v samoobsluze. Velkou sledovanost mají nálezy a odchyty zvířat a pak také situace v dopravě.
"Na naše facebookové stránky umisťujeme veškeré zajímavé události, které se staly během výkonu služby a mohou být pro veřejnost zajímavé. Přikládáme vždy fotografie nebo video," dodává mluvčí Marek Dýčka.
Opavská městská policie sdílí také příspěvky policejních a záchranářských složek, které mohou mít vliv na život v Opavě. Facebook je také prostorem pro názory občanů, jejich připomínky a náměty na zlepšení práce městské policie.
"Já hlavně oceňuji to, že se lidé zapojují do diskusí. Že komentují, sdílejí a lajkují naše příspěvky," svěřil se Klein.
Místo je zde ale také pro zábavu nebo vtip. Nebo také poděkování. Třeba dvěma strážníkům, kteří během Vánočních trhů zachránili život muži, který náhle zkolaboval.
Krzywoň s.r.o. - staveniště
Opava
od 120 Kč/hod.

Detail

Kamil Reichel - výrobna
Markvartovice
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

KT MK elbons s.r.o. - pracoviště Opava
Opava
od 15 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků