Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavské kapely se sešly v Obecním domě

  • Opava,

Opavské kapely se sešly na jednom jevišti. Nebo spíš se tam během tří dnů prostřídaly. Téměř dvě desítky hudebních uskupení zahrála, rock, jazz, metal, rap nebo folk. Akce byla reminiscencí na dobu před deseti lety, kdy se podobnou přehlídkou místních kapel otevíral Obecní dům – místo, které dává v Opavě prostor umění.

Původně prostory banky, nyní chrám umění – to je opavský Obecní dům. Místo, pro výstavy současných umělců, historickou expozici o dějinách města, přednášky, filmová představení i koncerty. Tuto budovu oživila před deseti lety Opavská kulturní organizace, která tady uspořádala stovky akcí. Své první kulatiny oslavil Obecní dům přehlídkou opavských kapel, stejně, jako své otevření.
"Na akci vystupují jak mladé kapely, které za sebou mají jen pár koncertů, tak i matadoři, kteří za sebou mají stovky koncertů," řekl nám dramaturg Opavská kulturní organizace Jan Kunze, který akci připravil.
Během tří dnů se na pódiu v Klubu Art vystřídalo 18 opavských kapel. Přehlídku otevřela rodinná jazzová kapela Khur Brothers, kterou Opavané už nějaký ten rok znají. Následovala mladá skupina Elements, která hraje teprve tři roky.
„Tato akce je i o tom, aby se ty kapely poznaly navzájem, aby se propojily. Aby se ta scéna podpořila. Dnes je main streimová doba, kdy všichni chodí na velké hvězdy a zapomínají, že i v jejich městě jsou kvalitní kapely,“ doplňuje Kunze
Některé kapely jako Kofe-in, Expedice Apalucha nebo Psychonaut si hraní na přehlídce po deseti letech zopakovaly. Většina účinkujících ale na opavské hudební scéně během uplynulých let přibyla.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků