Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti si mohly vyzkoušet hokejový trénink

  • Opava,

V rámci celorepublikové akce Týden hokeje si mohly děti vyzkoušet trénink na ledě a jejich rodiče se zase mohli seznámit s tím, co to obnáší mít doma malého hokejistu. Zájemců o tento populární sport přišlo na opavský zimní stadion na tři desítky.

Děti od čtyř do osmi let, které baví bruslit, si přišly vyzkoušet, jak vypadá hokejový trénink.
"Hokej je nejkrásnější hra, tak jsem sem vzal svého vnuka. Stejně, jako jsem tady byl před třiceti lety se svým synem," vzpomíná starší muž.

"Vesta, náloketníky, rukavice, hokejové kalhoty, holeně, brusle, helma a hokejka - to všechno si potřebuje hokejista obléci,než vyjede na led," vyjmenovává šéftrenér mládeže HC Slezan Jiří Žůrek. "Tato souprava vyjde na 3 000 korun. V klubu si ji registrovaní nováčci mohou půjčit. A nebo také získat příspěvek na její pořízení," dodává ještě.

Na ledě se dětem věnovalo hned několik trenérů. Přišli chlapci i dívky. A na všech bylo hned vidět, že na bruslích nestojí poprvé.

„Nejdřív si je trochu roztřídíme podle toho, co umí. A hodinku si s nimi tady pohrajeme. A snad se k nám vrátí a připojí se k nám do přípravky," popisuje jeden z trenérů Pavel Selingr.

V Opavě se dětem věnují trenéři už od školky, kdy je učí bruslit. Poté mohou nastoupit do hokejové přípravky a pak do mládežnických kategorií. Takto organizovaných hokejistů mají v Opavě na dvě stovky. Ti by se v budoucnu mohli dočkat také lepších podmínek k tréninkům. Však zdejší stadion bez větších úprav už slouží víc jak 60 let.

"Nejvíce nás trápí šatny, jejichž stav je nevyhovující. Nejsou tam okna, nejde tam odvětrávání. Opravu potřebuje i vzduchotechnika a zastaralé hlediště,“ postesknul si jednatel HC Slezan Opava René Holuša.

Město Opava už na rekonstrukci stadionu vyčlenilo v rozpočtu 130 milionů korun. Nyní vybírá firmu, která vyhotoví projektovou dokumentaci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy