Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozčarování po benefičním koncertu pro Slezskou nemocnici, umělci nedostali honoráře

  • Opava,

Velkým rozčarováním skončil benefiční koncert pro Slezskou nemocnici. Jeho organizátor Petr Tomeček nevyplatil vystupujícím umělcům dohodnuté honoráře ani další služby. Vybrané peníze za vstupné ale nemocnice dostane.

Na benefičním koncertě pro anesteziologicko-resuscitační oddělení Slezské nemocnice v Opavě vystoupila celá plejáda umělců - např. zpěváci Daniel Hůlka, Bára Basiková, sopranistka Vanda Šípová nebo klavíristka Lucie Kaucká. Během dvouhodinového programu zazněla chrámová, klasická i muzikálová hudba. S vystupujícími hvězdami si zazpívaly také děti z opavského pěveckého sboru Domino.
"Já často spolupracuji s dětskými i dospělými sbory. A když ten sbor je dobře vedený, má náročný repetoár, tak je to krásná spolupráce," pochvalovala si Bára Basiková
Tuto benefiční akci připravil ve spolupráci s Opavskou kulturní organizací Petr Tomeček, který na něm také sám vystoupil. Hned po koncertě ale odjel. Aniž by umělcům vyplatil honoráře. Neuhradil ani smluvené ubytování pro účinkující a občerstvení. Podle našich informací se jedná dohromady o 200 000 korun.
"Bylo domluveno, že je vyplatí umělce před výkonem svého vystoupení, ale oni ty peníze nedostali," říká Štěpánka Perková, která je manažerkou Dana Hůlky. A Ondřej Málek, manažer Báry Basikové dodává: "Zaskočilo mne, že došlo k této faux pas záležitosti."
Tomeček musel své jednání vysvětlovat policii. Jit by totiž mohlo o podvod či zpronevěru. Organizátor slíbil, že své závazky uhradí.
"Umělci si vystavili na tyto částky faktury a ty jim budou proplaceny," zavázal se Tomeček.
Asi 56 000 korun, které za prodej lístků utržila spolupořádající Opavská kulturní organizace, nakonec dobré věci poslouží.
"Veškeré peníze, které vybrala Opavská kulturní organizace půjdou na účet Slezské nemocnice, tak jak to bylo od začátku nastaveno," slibuje Heříková.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy