Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opava modernizuje hasičské zbrojnice

  • Opava,

Dobrovolní hasiči z Vlaštoviček, se dočkají nové zbrojnice. Ta původní je z 30. let minulého století a vejde se sem sotva jeden automobil. Na modernější zázemí čekají také dobrovolní hasiči z Kylešovic.

Tento malý domek uprostřed Vlaštoviček poskytuje zázemí zdejším hasičům už od roku 1933. Dovnitř se to toho moc nevejde.

"Máme tady zaparkované auto, hadice, plovoucí čerpadla. Měla by tady být ještě stříkačka a také vozík. Ale kvůli nedostatku místa máme tyto věci na jiných místech," říká starosta SDH Vlaštovičky Stanislav Král.

Jednotka musí být v případě poplachu připravena během deseti minut. A to si ještě musí hasiči vybavení na místo výjezdu postupně svážet. Nyní se ale začne nová zbrojnice nedaleko té původní. A tady bude místa dost.

„Budeme mít veškeré vybavení na jednom místě. Hned vedle je hřiště, což je dobré pro přípravu. V nové budově bude také klubovna, kterou bude moci využít 33 dětí, mladých hasičů, které se neměly se kde scházet,“doplňuje starosta Vlaštoviček René Holuša.

V budoucnu by se měli nové zbrojnice dočkat i dobrovolní hasiči z Kylešovic. Zdejší 21 členná jednotka je k ruce profesionálům. Drží pravidelné služby a do terénu se musí vypravit za pět minut. Vloni vyjížděla k požárům, nehodám i jiným neštěstím 100 x. Zázemí, které mají hasiči k dispozici, ovšem současným nárokům vůbec neodpovídá. Kvůli stísněným prostorům se hasiči musí převlékat hned ve vstupu do budovy.

"Chybí nám především šatna. A pak také máme málo prostoru pro sklad. Garáže jsou také nedostačující, vyjmenovává velitel kylešovských hasičů Přemysl Ptášník.

Poslední rekonstrukce před 15 lety budovu rozšířila o společenskou místnost, která ale kvůli nedostatku místa, je zároveň také skladem, kanceláří i zázemím pro hasiče vracející se z výjezdu. V následujících letech by se ale kylešovští hasiči mohli dočkat nové budovy. Na místě rozestavěného skeletu u dopravního podniku.

Během letošního roku bude známé, zda na stavbu uvolní finance ministerstvo pro místní rozvoj. Z necelých 50 milionů korun by to měla být polovina. Stavět by se pak mohlo začít příští roku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků