Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fotbalisté Slezského FC vyrazili na pažit. Trénují ve skupinách

  • Opava,

Opavští fotbalisté se vrací na zelený pažit a začínají trénovat po skupinách. Nouzový stav kvůli koronaviru před měsícem a půl společnou přípravu hráčů přerušil. Stejně jako ligovou soutěž, která zůstala nedohraná.

Svůj poslední ligový zápas sehráli opavští fotbalisté 8. března s Libercem. Pak vstoupil do hry koronavirus. Liga byla přerušená. A hráči týmového sportu odkázáni na samostatnou přípravu.

„Měli jsme samozřejmě tréninkové plány od kondičního trenéra. Věděli jsme, co máme dělat každý den. A to jsme i plnili,“ popisuje záložník Pavel Zavadil.

Ale ale zaměnit kolektivní přípravu za posilování doma a osamocené běhání po parku nebylo pro hráče jednoduché.

„Tahle forma přípravy připomíná přípravu, jakou mají individuální sportovci.A to moc pro mne není,“ posteskl si Jan Řezníček.

Nyní se profesionální fotbalisté vracejí znovu ke společným tréninkům. Sice bez roušek, ale pořád jinak, než byli zvyklí. Trénovat musí v omezeném počtu s patřičnými rozestupy, tedy vyvarovat se jakéhokoliv kontaktu.

„Trénujeme po skupinách, kde je 7-8 hráčů. A tak těžko můžeme pracovat na taktice. Takže v prvopočátku to bude hodně o individuální technice,“ přiblížil trenér SFC Jiří Balcárek.

Slezané se budou setkávat zatím jednou denně. A budou se snažit připravit na 6 nedohraných kol základní části fotbalové ligy.

„Nikdo tento stav nezažil. Je těžké připravovat se na něco, co nevíme, kdy začne,“ dodal Balcárek.

Termín zahájení ligových utkání je stále nejasný. Původně se počítalo s 8. červnem a s omezeným publikem. Ve hře je také dřívější datum a stadiony bez diváků.

Nahlásit chybu


K tématu

Chystá se prodej Slezského FC

Opava , Katka Geryková

Opavští zastupitelé odsouhlasili memorandum o budoucím prodeji fotbalového klubu Slezský FC. Jedním z vlastníků by se mohla stát slovenská ...
MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail