Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezský FC snižuje kvůli krizi platy: nižší mzdy o 30% až do července

  • Opava,

Opavský fotbalový klub se dohodl s hráči i realizačním týmem na snížení mezd kvůli koronavirové krizi. Toto úsporné opatření by mělo stabilizovat ekonomickou situaci v klubu, který kvůli zastavení ligy ztratil příjmy za odehrané zápasy. Takto ušetří asi 2,5 mil. korun.

Ačkoliv opatření ve formě krácení mezd přijalo vedení Slezského fotbalového klubu nyní, týká se zpětně také minulého měsíce. Platy od března do července dostanou zaměstnanci Slezského fotbalového klubu nižší, než byli zvyklí.

„Dojde k úsporným opatřením v základě fixních platů hráčů, členů realizačních týmů, trenérů. Snižování začíná od 30% z měsíční fixní částky,“ potvrzuje ředitel klubu Jaroslav Rovňan.

Vedení klubu oslovilo jednotlivé hráče, trenéry i další členy realizačního týmu, aby s nimi úpravu jejich platového ohodnocení probralo.

„Každý tu situaci chápe a dovede se do ní vžít. Takže to pro nás až tak velký problém nebyl,“ svěřil se záložník Pavel Zavadil.

Předčasné ukončení ligy kvůli koronavirové pandemii udělalo díru do rozpočtu Slezského fotbalového klubu. Peníze za odehrané zápasy teď budou chybět. A spoléhat na pomoc majoritního vlastníka, kterým je město, klub v době krize nemůže.

„Pokud mám informace, takto by se mělo ušetřit něco kolem 2,5 mil. korun. Ta částka je samozřejmě poměrně významná. Mohla by nám pomoci v dalším fungování klubu,“ řekl náměstek primátora Igor Hendrych (ANO).

K úsporným opatřením sáhla Opava stejně jako některé prvoligové kluby po předčasném ukončení soutěže. Ke snižování platů přistoupil také třeba ostravský baník nebo MFK Karviná.

Nahlásit chybu

K tématu

Chystá se prodej Slezského FC

Opavští zastupitelé odsouhlasili memorandum o budoucím prodeji fotbalového klubu Slezský FC. Jedním z vlastníků by se mohla stát slovenská ...


Nejčtenější zprávy