Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jarní úklid je téměř hotový. Zbývá ještě koupaliště. Otevře se v červnu?

  • Opava,

Opavské technické služby finišují s úklidem města. Díky letošní mírné zimě mohli dělníci na opravách chodníků, čištění příkop nebo likvidace černých skládek pracovat od podzimu téměř nepřetržitě. Teď už začali s přípravami koupaliště na sezónu. Zda se nakonec ale v červnu skutečně otevře, musí ještě potvrdit vláda.

Takovou zimu už dlouho nikdo nepamatuje: sypače a radlice vyrazily v Opavě do terénu pouze 14x. Spotřeba soli i posypového materiálu byla minimální. Namísto odklízení sněhu z vozovek a chodníků se už v zimně pustili dělníci do jarního úklidu. Teď už mají téměř hotovo.

„Mohli jsme provádět různé úklidové práce, likvidace černých skládek, čištění a odvodnění příkop, opravy chodníků, vyjmenovává náměstek ředitele opavských technických služeb Martin Girášek.

Nyní do ulic vyrazily sekačky, aby zkrátily travnatý porost především v městských parcích a na oddechových plochách.

„Začali jsme s úpravou trávy v centru města. Je dost sucho, a tak není příliš vysoká,“ říká jeden z řidičů sekačky Roman Vnuk.

V těchto dnech začnou pracovníci technických služeb připravovat koupaliště na novou sezónu. Je potřeba uklidit převlékací kabiny nebo vyčistit bazénovou vanu. I když nikdo přesně neví, kdy by se sem mohli přijít smočit první návštěvníci.

Počítáme, s tím, že bychom měli koupaliště připravené v prvním týdnu v červnu. Ale uvidíme na nařízení vlády, kdy povolí venkovní koupaliště otevřít,“ sdělil Girášek.

Podle prozatímních informací by se mohly venkovní bazény a koupaliště otevřít v závislosti na epidemiologické situaci 8. června. Vyřešit se ale bude muset fungování sprch či šaten.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy