Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavští fotbaloví fanoušci jsou zpátky na tribuně

  • Opava,

První domácí zápas si mohli po přerušení ligy užít fotbaloví příznivci Opavy. Přestože fanoušků mohlo na tribuny jen několik desítek, snažili se vytvořit pro hráče co nejlepší atmosféru. Skóre Slezanů a Karviné ale nakonec zůstalo bez gólů.

Na slezské derby Opavy s Karvinou se mohla do kotle vypravit pouze padesátka šťastlivců, kterým se podařilo získat vstupenku. Kvůli stále trvajícím opatřením se každý z příchozích musel podrobit měření teploty a nutná byla i rouška.

Fanoušek SFC: „Určitě se těšíme, popravdě jsem nemohl ani dospat. Je mi líto, že nás tam bude jen 50.“

Ještě před začátkem utkání byl stadion vyzdobený transparenty a vlajkami, aby místa pro celkem 7 a půl tisíce návštěvníků nepůsobila tak prázdně. Přestože hráče vítalo na trávníku jen několik desítek diváků, slyšet je bylo dobře.

Hned v úvodu je potěšil Pavel Zavadil, který zamířil na karvinskou bránu, ale přestřelil. Fanoušci v kotli se snažili: povzbuzovali svůj tým vytrvale po celý zápas. Tribuna zabouřila, když se do šance dostal Schaffartzik, ale neproměnil.

Jan Schaffartzik, záložník SFC Opava:  "Samozřejmě, že je to jiné, než před plnou tribunou."

Nakonec diváci viděli během utkání po jednom gólu každého týmu, ale ani jeden kvůli ofsajdu rozhodčí neuznal.

Jiří Balcárek, trenér SFC Opava: „Ten výkon po dlouhé pauze byl takový jaký byl. Nedostali jsme gól, ale musíme se od toho odrazit a jedeme dál.“

Opava bojuje o záchranu v lize. S podporou domácích fanoušků odehraje na domácím pažitu do konce základní části ještě tři utkání. Zatím jich může na stadion kvůli opatřením jen několik desítek.

Lumír Sedláček, vedoucí mužstva, SFC Opava: „Sponzoři i fanoušci - permanentkáři se na základě klíče prostřídají tak, aby mohli vidět každý jedno utkání.“

Do Opavy zamíří ještě do poloviny června Bohemians, Slovácko a České Budějovice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy