Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti jsou po prázdninách a koronavirové pauze zpátky ve škole.

  • Opava,

Do lavic se po prázdninách vrátili opět školáci. Mnozí přišli do školy téměř po šesti měsících kvůli koronavirové krizi, která školy uzavřela. Nejvíce se do školy těšili jistě prvňáčci. V Opavě jich do škol nastoupila necelá pětistovka.

Letošní první září doprovázel děti do školy nejen déšť, ale také očekávání, jak se jejich škola během koronavirové přestávky změnila. A bylo to patrné hned u vchodu – desinfekce rukou byla pro vstup do budovy nezbytná. Pak už ale bylo vše při starém: do prvních tříd odvedli své děti podle tradice jejich rodiče.

Simona Horáková, ředitelka ZŠ E. Beneše, Opava:
“Nechtěli jsme se v žádném případě vzdát toho, abychom překazili krásný den prvňáčkům. Proto jsme povolili vstup rodičům do školy.“


Na základní školu E. Beneše zamířilo v Opavě zamířilo v Opavě nejvíce prvňáčků - 57. Letos tady dokonce otevřeli tři třídy.


Starší žáci se do školy vraceli bohatší o zkušenost s výukou na dálku. Není vyloučené, že ji budou muset vzhledem k stále trvající epidemii koronaviru podstoupit znovu.


Žákyně 7.B, ZŠ E. Beneše, Opava:
„Určitě mi to učení půjde líp ve škole, než doma.“


Hana Farská, třídní učitelka 7.B, ZŠ E. Beneše, Opava:
„K době výuky v koronaviru jsme se ještě vrátili a povídali jsme si o ní. Je to důležité pro každého žáka, aby řekl, co potřebuje, zhodnotil uplynulé období, aby nám řekl, na co se těší nebo z čeho má strach.“


Roušky ve školních budovách děti mít nemusí. Jejich učitelé je ale poučili o dodržování důsledné hygieny.

Karel Frýdl, zástupce ředitelky ZŠ E. Beneše, Opava:
„Samozřejmě musíme přijmout opatření o přestávkách, aby děti nepřebíhaly z jedné budovy do druhé, aby se drželi tzv. ve svých sektorech.“


Zavedená hygienická opatření, by měla směřovat k tomu, aby se v případě výskytu nákazy nemusela uzavírat celá škola. Pokud by to bylo nutné, přecházely by na distanční výuku pouze jednotlivé třídy.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy