Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nepochopitelná smrt na silnici u Otic. Spolujezdec v dodávce byl po smyku vymrštěn ze sedačky a na místě zemřel

  • Opava,

Velmi neobvyklá nehoda s tragickými následky zaměstnala ve čtvrtek pozdě večer všechny složky záchranného systému. 24letý řidič dodávky Mercedes-Benz Vito dostal u Otic na hlavním tahu z Hradce nad Moravicí na Opavu smyk, vjel do příkopu a pak se dostal zpátky na silnici. Po nehodě ale zemřel jeho 21letý spolujezdec, který byl během manévru vymrštěn ze zadní sedačky.

Hasiči, záchranáři a policisté dostali oznámení o nehodě 20 minut po 23. hodině. 24letý řidič z Opavska jel v tu dobu s dodávkou Mercedes-Benz Vito po silnici I/57 ve směru od Branky u Opavy na Opavu.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "V katastru obce Otice dostal řidič s největší pravděpodobností na mokré vozovce smyk, vyjel přes levý jízdní pruh mimo vozovku do silničního příkopu, kde se automobil vytočil a vrátil se zpět na komunikaci."

Během toho byl ze zadní sedačky vymrštěn 21letý spolujezdec z Opavska, který bohužel na místě zemřel.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Utrpěl zranění neslučitelná se životem. Tuto skutečnost na místě kolizní situace v dopravě konstatovala přivolaná lékařka Rychlé záchranné služby."

Řidič a další 24letý spolujezdec z Opavska utrpěli lehká zranění a byli převezeni na ošetření do Slezské nemocnice v Opavě. Nikdo další zraněn nebyl.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Orientační dechová zkouška vyzněla u 24letého řidiče dodávkového automobilu negativně, při jeho lékařském vyšetření a ošetření mu byl odebrán i vzorek krve ke zjištění, zda v době jízdy nebyl pod vlivem jiných omamných a psychotropních látek či jedů."

Zásadní otázkou bude, proč mladý muž zemřel? Mohl sedět v dodávce například nepřipoutaný? To policie zatím neupřesnila, ta zjišťuje další podrobnosti a přesné příčiny nehody. Jedno je jisté, řidič zřejmě skončí před soudem.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Policejní komisař v této chvíli zahájil úkony trestního řízení ve věci důvodného podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu usmrcení z nedbalosti."

Celková škoda na dodávce byla po nehodě vyčíslena na 150 tisíc korun.
Opavská lesní a.s. - lesní oblasti Opava, Vítkov
Opava
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - Dolní Benešov
Dolní Benešov
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 22 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků