Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidička ráno srazila v Opavě dvě děti, zřejmě si chtěla zkrátit čekání v koloně

  • Opava,

Dvě děti srazila v pondělí okolo půl osmé ráno řidička v Opavě. Podle informací od policistů žena zřejmě nechtěla čekat v koloně aut a všechna auta předjela. Srazila při tom dvě děti, které šly přes silnici.

Nehoda se stala na ulici Ratibořské v Opavě. Podle policistů řidička (ročník 1973) jela ve směru od ulice E. Beneše k ulici Partyzánské, na kterou chtěla odbočit. V těchto místech ale stála kolona vozidel. Žena se do ní nezařadila a pokračovala ke křižovatce vedle kolony, ovšem v těchto místech neměla se svým autem co dělat.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Projížděla ke křižovatce vedle kolony tou částí komunikace, která není jízdním pruhem nebo místem určeným pro jízdu vozidel. Došlo ke střetu s nezletilými dětmi (ročník 2009 a 2011), které šly přes silnici z pohledu řidičky zleva (od ostrůvku oddělujícího jízdní směry). Obě děti utrpěly zranění a zdravotníci je převezli do nemocnice."

Záchranáři na místo neprodleně vyslali posádku rendez-vous s lékařem, stejně jako dva týmy rychlé zdravotnické pomoci. První záchranáři byli u postižených během pěti minut od převzetí výzvy.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Jedenáctiletý chlapec byl dle svědků krátce po události v bezvědomí, s posádkami ZZS však již následně komunikoval. Zasahující lékař u něj zjistil poranění hlavy, horní končetiny, břicha a pánve. Pacient byl uložen do podtlakoví matrace, zajištěn léky a infuzními roztoky, končetinovou dlahou a poté transportován do ostravské Fakultní nemocnice. Záchranáři jej předali na oddělení tamního urgentního příjmu. Dívka ve věku devět let jevila známky otřesu mozku a po provedení přednemocniční neodkladné péče byla posádkou ZZS přepravena do Slezské nemocnice v Opavě, a to na chirurgickou ambulanci."

Policisté na místě provedli orientační dechovou zkoušku u řidičky, test byl negativní. Ihned také zjišťovali informace od řidičů, kteří místem projížděli a také od jejich spolujezdců. Vyšetřování nehody pokračuje.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Policisté se obrací na veřejnost - pokud má někdo na palubní kameře vozidla zachycen nehodový děj nebo dobu mu předcházející a související s nehodou, prosíme, nechť kontaktuje policisty na lince 158. Děkujeme."

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků