Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Voda odřízla od světa obyvatele Držkovic na Opavsku

  • Opava,

Obyvatelé obce Držkovice nedaleko Opavy zažívají perné dny: stoupající hladina řeky Opavy se vylila z břehů a zaplavila vesnici i přístupové komunikace. Lidé jsou tak zcela odříznutí od okolního světa. Dobrá zpráva ale je, že voda začíná opadat. Jde to ale velmi pomalu.

Stav ohrožení byl vyhlášený v Držkovicích od včerejšího brzkého rána. Hladina řeky Opavy vystoupala na 382 cm, to je víc jak jednou tolik oproti normálu. Voda začala postupně zaplavovat vesnici a pak také příjezdové komunikace. Stovku zdejších obyvatel úplně odřízla od světa. Mezi Držkovicemi a sousedními Vávrovicemi vzniklo mezi poli obrovské jezero. A uzavřelo tak spojení mezi obcemi. Projeli tudy jen hasiči s nákladními auty.

obyvatelka Vávrovic: „Já jsem zažila povodeň v r. 1997 a když vidím toto, tak mám pocit, že se k tomu zase blížíme.“

Hasiči naplnili pytle s pískem a pomáhali lidem stavět před domy hráze. Někteří obyvatelé se raději sami evakuovali k příbuzným.

Miroslav Kořistka (OMČO), starosta Vávrovic: „Vesnice je zatopená jistě ze 70%. Veškeré komunikace od Vávrovic i z hlavní silnice na Krnov jsou zaplaveny.“

Voda začala zaplavovat i sousední Vávrovice. Fotbalové hřiště bylo pod vodou jako první. Hasiči raději odčerpávali vodu z místního náhona, který obcí protéká. Voda v něm z obvyklého metru stoupla na tři a hrozila, že zasáhne nedaleké domy

Eduard Kolb, velitel SDH Opava – Palhanec:  „Díky tomu, že hodinu a půl nepršelo, tak nám voda klesla o 20 cm. Ale zase začíná pršet, tak nevím, jestli se nám podaří vodu v náhoně udržet.

 Voda teď pomalu opadá. Nicméně varování před povodněmi kvůli předpovídaným četným srážkám, vyhlásili meteorologové až do neděle.

A.G.J. - chráněná dílna s.r.o.-Pracoviště Železniční stanice Hlučín
Hlučín
od 95 Kč/hod.

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o.- Pracoviště Opava Těšínská
Opava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - okres Opava
Opava
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků