Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kapacita lůžek pro pacienty s koronavirem ve Slezské nemocnici dochází, jsou potřeba další

  • Opava,

Slezská nemocnice v Opavě navyšuje počet lůžek pro pacienty s onemocněním COVID – 19. V současné době jich je obsazených víc jak 80%. O další místa se rozšíří současná kovidová jednotka na interním oddělení.

Ve Slezské nemocnici je momentálně zhruba stovka lůžek pro kovidové pacienty. Protože už je většina z nich obsazená, připravuje se 15 dalších.  Toto zařízení totiž v posledních dnech čelí náporu koronavirové infekce. Nedostatečné kapacity tady museli řešit už před několika dny, kdy někteří pacienti museli být kvůli nedostatku místa převezeni do jiné nemocnice.


Karel Siebert, ředitel Slezské nemocnice, Opava: „Protože jsme měli zcela naplněnou kapacitu kovidových lůžek a hrozilo, že bychom již nemohli přijmout další pacienty, tak jsme byli nuceni 15 pacientů přesunout do nemocnice v Bílovci.


Kromě infekčního oddělení jsou pacienti s koronavirem přijímáni na dvě nově zřízené kovidové jednotky. Tady se teď počet lůžek navýší. Zatím ale ještě chybí personál.

Hana Hozová, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči, Slezská nemocnice, Opava: „Potřebuji nejméně 20 lidí nelékařského zdravotnického personálu, který se postará o pacienty s koronavierem.“


Už nyní zdejším zdravotníkům pomáhají asi tři desítky budoucích zdravotních sester ze Slezské univerzity. Některé z nich slouží přímo u kovidových pacientů, kteří vyžadují speciální přístup a vstup k nim je podmíněn použitím ochranných oděvů a prostředků.

Denisa Kopišová, staniční sestra JIP, Slezská nemocnice: „To oblékání  je náročné, je to náročné i na psychiku. Samozřejmě, všichni se bojí nákazy. Snažíme se to riziko snížit na minimum.“


Akutní péči poskytuje Slezská nemocnice zatím v plném rozsahu. V provozu jsou lékařské ambulance. Plánované operace jsou ale částečně omezené.

Česká distribuční a.s. - okres Opava
Opava
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o.- Pracoviště Opava Těšínská
Opava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - Dolní Benešov
Dolní Benešov
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků