Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Charita připravuje Tříkrálovou sbírku. Tentokrát lidé budou přispívat do pokladniček i virtuálně

  • Opava,

Charita začala připravovat Tříkrálovou sbírku, ve které mohou lidé na začátku ledna přispět na její projekty. Organizátoři počítají s tím, že koledníci budou obcházet domy za dodržování všech nařízených protikoronavirových opatření. Kromě toho připravují také virtuální pokladničky.

Tříkrálové sbírky už tradičně na začátku ledna obcházejí domy a vybírají do pokladniček peníze. Tentokrát to ale bude kvůli koronaviru jiné. Budou muset dodržovat hygienická opatření a zatím není jasné, zda kvůli nim budou moci vůbec zpívat15s

Lukáš Curylo, ředitel Charity ČR: "Budeme se připravovat na dvě varianty, které budou běžet souběžně. První varianta je, že budeme mít fyzické koledníky a paralelně s tímto chystáme virtuální koledu."

Pokud by epidemiologická situace koledování po domech v některých lokalitách neumožnila, budou moci dárci přispět alespoň bezhotovostním převodem peněz.

Marie Hanušová, koordinátorka Tříkrálové sbírky, Charita Opava: „Je nám líto, že v tomto případě by nemohlo proběhnout takové to mezilidské setkání, přání všeho dobrého do nového roku, tak jako je to vlastně součástí té sbírky."

Organizátoři se obávají, že se do sbírky nezapojí tolik lidí. Ať už kvůli strachu z nakažení, nebo kvůli tomu že starší lidé neovládají bankovní operace přes internet. Přitom tyto peníze jsou pro Charitu významné: díky nim rozšiřuje a zkvalitňuje své služby.

Jan Hanuš, ředitel Charity Opava: „Pro nás jsou peníze z Tříkrálové sbírky velice důležité. Dá se říci, že už s nimi v podstatě počítáme.“

Například na Opavsku by chtěli z vybraných peněz pořídit automobil a zdravotnický materiál pro ošetřovatele, kteří pečují o nemocné doma. V plánu je také přestavba dílny pro lidi s mentálním a duševním postižením.
Opavská lesní a.s. - lesní oblasti Opava, Vítkov
Opava
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 22 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

STRABAG Asfalt s.r.o., pracoviště Opava
Opava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků