Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dramaturg kulturních akcí: „Snažíme se projekty nerušit, ale přesouvat.“

  • Opava,

Kultura má v této době kvůli protiepidemickým opatřením stopku, a tak existuje alespoň ve virtuálním světě. Dramaturg Dominik Beneš řekne, jak se plánují kulturní akce v době koronaviru.

Kateřina Geryková, redaktorka TV Polar:  Připravujete výstavy dál podle programu, věříte, že si je jednou budou moci lidé prohlédnout?

Dominik Beneš, dramaturg kulturních akcí, OKO: " Věříme, že ano. Snažíme se prodlužovat trvání výstav. A vytváříme videoreporty, tzn.  dáváme vizuální materiál k dispozici potencionálním návštěvníkům on – line, přímo do jejich obýváků."

Kateřina Geryková, redaktorka TV Polar:  Myslíte si, že to uspokojí milovníky umění, kteří chtějí mít živý kontakt?

Dominik Beneš, dramaturg kulturních akcí, OKO: " V této době určitě, protože jiný kontakt není. Snažíme se plánovat více výstavy ven, vytváříme panelové výstavy nebo plánujeme umisťování uměleckých objektů přímo do ulic města nebo do parku."

Kateřina Geryková, redaktorka TV Polar:  Máte už vyčíslený počet akcí, které jste nemohli uskutečnit na jaře, příp. jak velká je ztráta a jaké máte vyhlídky do konce roku?

Dominik Beneš, dramaturg kulturních akcí, OKO: "My jsme zrušili zhruba polovinu projektů. Ale většinou jsme se snažili hledat nové termíny. Docela úspěšně jsme zrušené projekty z jara přesunuli na druhou polovinu roku a pak také na příští rok. Horší je to teď, kdy to tady máme znova omezení."


Kateřina Geryková, redaktorka TV Polar:  Jak se plánuje po zkušenostech z I. vlny koronaviru? Dá se vůbec něco naplánovat na příští rok?

Dominik Beneš, dramaturg kulturních akcí, OKO: " Máme naplánovaný program na příští rok a počítáme, že koronavirus nebude, tak uvidíme.... :-) Ta situace se mění každý měsíc, každých 14 dnů, každý týden. Ale našim úkolem je kulturu dál plánovat."


Kateřina Geryková, redaktorka TV Polar:  Jak podle vás mění koronavirus vztah lidí k umění?

Dominik Beneš, dramaturg kulturních akcí, OKO: "Myslím, že lidé hledají jiné formy, jak shlédnout umění. A teď nemyslím jen výtvarné umění, ale všechny žánry, které se snaží být přístupné. Tzn. kdo chce, ten si umění najde. Samozřejmě ten živý kontakt není, ale to přináší hot současná doba. A nejde jen o umění."Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMoravskoslezské energetické centrum, příspěvková - pracoviště Vítkov
Vítkov
od 23 390 do 34 370 Kč/měsíc

Detail

Moravskoslezské energetické centrum, příspěvková - pracoviště Opava
Opava
od 23 390 do 34 370 Kč/měsíc

Detail

Lukáš Rinka - Gyros Kravaře
Kravaře
od 125 Kč/hod.

Detail