Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Knihovny jsou otevřené, čtenáři si musí knihy dopředu objednat

  • Opava,

S rozvolněním opatření obnovily svůj provoz také knihovny. Lidé zatím dovnitř nemohou. Knihy si předem objednají přes internet či telefon a pak si je vyzvednou na výdejovém místě. Zájem čtenářů je velký.

Měsíc byly knihovny kvůli opatřením proti šíření koronaviru uzavřené. Teď si mohou milovníci literatury přijít pro nové čtení do výdejního okénka. Mezi regály s knihami zatím ale nemohou. Hned v pondělí zavítalo do dvou otevřených poboček opavské Knihovny Petra Bezruče 260 čtenářů. Za jediný den si půjčili víc jak 2 000 knih.

Michaela Hrbáčová, ved. odd. pro dospělé, Knihovna P. Bezruče v Opavě: „Větší nápor jsme zažili ráno po otevření. Kdy se nám nakupilo 10 čtenářů asi v jednu chvíli. Ale jinak čtenáři přicházeli průběžně přes celý den.“

Knihy si musí registrovaní čtenáři objednat nejlépe přes on line katalog. Nebo také e-mailem či telefonem. Pak musí počkat na výzvu, která oznámí, že jsou připravené. Knihovnice se ale také snaží vyjít vstříc lidem, kteří nemají možnost si předem knihy zamluvit.

Michaela Hrbáčová, ved. odd. pro dospělé, Knihovna P. Bezruče v Opavě: „Když čtenář přišel a řekl, že by chtěl nachystat tři čtyři knížky, tak chvíli počkal a nachystali jsme na počkání.“

Čtenáři nyní využívají mnohem více půjčování elektronických knih, které si mohou stáhnout do svého zaříjení. Poptávka po takovémto čtení se za poslední týdny zdvojnásobila.

A.G.J. - chráněná dílna s.r.o.-Pracoviště Železniční stanice Hlučín
Hlučín
od 95 Kč/hod.

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - Dolní Benešov
Dolní Benešov
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

KOKEŠ Steel Group s.r.o. - pracoviště Háj ve Slezsku
Háj ve Slezsku
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků