Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čtenáři už zase mohou do knihovny, ovšem za zvláštních hygienických opatření

  • Opava,

Čtenáři se znovu vracejí do knihoven. Za zvláštních hygienických opatření začala knihy půjčovat také opavská Knihovna Petra Bezruče. Během prvního dne sem přišly na čtyři stovky lidí.

Opavská knihovna Petra Bezruče se probudila k životu po šesti týdenním spánku. Cesta ke knize je ale nyní pro čtenáře o něco delší, než předtím. Lidé musí nejdříve vypůjčené svazky vrátit na nově zřízeném místě v suterénu knihovny. Odtud putují do týdenní karantény. Teprve potom se vrátí zpět do půjčovny.

Mezi regály s knihami mohou vstoupit návštěvníci až poté, co si vydesinfikují ruce. Jejich počet v budově je omezený číslem třicet.

„Museli jsme brát v úvahu, jak je knihovna velká. A omezit počet čtenářů tak, abychom byli schopni zajistit dodržování dvoumetrových rozestupů,“ popisuje vedoucí oddělení pro dospělé Michaela Hrbáčová.

Studovna či veřejný internet jsou v těchto dnech pro veřejnost uzavřené. Stejně jako tři pobočky. Všichni zaměstnanci se nyní střídají na směnách při půjčování knih v hlavní budově knihovny.

„Potřebujeme zde nyní více pracovníků, abychom byli schopni zajistit hladký průběh půjčování knih. Přece jen je nyní provoz trochu jiný, než byli uživatelé zvyklí,“ vysvětluje ředitelka Zuzana Bornová.

Otevření knihovny očekávalo víc jak 8000 zapsaných čtenářů s netrpělivostí. Hned během prvního výpůjčního dne přišlo přes 400 lidí.

Prozatím je otevřená jen hlavní budova knihovny. 18. května se budou postupně přidávat i další pobočky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy