Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci ze ZŠ I. Hurníka pečou pro zdravotníky ze Slezské nemocnice

  • Opava,

Už od listopadu pečou koláče, bábovky, sušenky nebo záviny pro zdravotníky ze Slezské nemocnice žáci z opavské základní školy Iji Hurníka. Tyto dobroty připravují se svými rodiči, aby poděkovali lékařům a zdravotním sestrám za jejich vysoké pracovní nasazení, které letošní koronavirová pandemie přináší.


Kromě aktovky nesou děti ráno do školy balíčky s upečenými dobrotami, které připravily se svými rodiči.

žáci ZŠ I. Hurníka, Opava:
„My jsme pekli buchtu s borůvkama a s posypkou.“
„Mám tady kávu, mám tady ještě čaj a dole jsou perníčky.“
„Já jsem namalovala poděkování.“

Během uplynulého měsíce pekli školáci pro zdravotní sestry a lékaře už po několikáté. Sladkou dobrotou chtějí poděkovat těm, kteří v době koronavirové pandemie stojí v první linii a většinu času tráví v práci.

Monika Jarošová, ředitelka ZŠ I. Hurníka, Opava: „Je to dobrovolné, ale já si spíš myslím, že je rvačka o to, kdo pomůže – všichni chtějí!“

S pečením pro radost začali nejprve žáci 3. A. a jejich rodiče v listopadu. Buchty, bábovky a koláče od té doby těší pravidelně zdravotníky Slezské nemocnice.

žáci ZŠ I. Hurníka, Opava:  „Chceme jim udělat radost, protože nám pomáhají“

K třeťákům se záhy přidali také další ročníky. O přestávce mezi matematikou a češtinou si děti povídají o tom, kdo jakou dobrotu připravil.

Eva Petrášová, učitelka, ZŠ I. Hurníka, Opava: „Už se upeklo tak 30 buchet dohromady.

Sladká zásilka putuje do Slezské nemocnice dvakrát týdně. Protože pokaždé peče někdo jiný, je sortiment velmi pestrý: od koláčů až třeba po cukroví. Pečivo si může dát nemocniční personál třeba k svačině.

Matúš Peteja, primář chirurgiského odd., Slezská nemocnice, Opava: „Všechny tyto dobroty rozdělíme mezi ortopedii, urologii, gynekologii... prostě mezi všechny obory, které v tomto nemocničním pavilonu pracují.“

Donášku pečiva ocení zejména ženy, které teď kvůli pracovnímu nasazení nemají na pečení čas.

Dana Ellerová, vrchní sestra chirurgického odd., Slezská nemocnice, Opava „Atmosféra Vánoc už se blíží. A perníčky k Vánocům patří. Tak je to skvělé, že si na nás někdo vzpomněl.“

Před vánočními svátky se budou moci ve Slezské nemocnici těšit také na pozdrav v podobě malé krabičky s cukrovím.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků