Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jak využít 1,5 mil. Kč? Opavané rozhodnou v rámci Nápadů pro Opavu, participativního rozpočtu

  • Opava,

Opavané mohou podávat své návrhy, jak využít 1,5 mil. korun z participativního rozpočtu magistrátu. Finance mohou být uvolněny na zvelebení veřejného prostoru. O tom, které projekty budou realizované, rozhodne pak veřejné hlasování.

Úprava školní zahrady, nová silnice u řeky, cvičební nářadí ve fitness zóně nebo mlžítka na vodu v centru…. to všechno si přáli Opavané mít ve svém městě. A splnilo se jim to díky participativnímu rozpočtu Nápady pro Opavu. Během uplynulých 4 let bylo realizováno 13 projektů, které lidé vymysleli.

O tom, které projekty se uskuteční, rozhodují lidé ve veřejném hlasování. V minulém roce občané Opavy vybrali celkem 6 projektů. Město na ně uvolnilo 1, 5 milonu korun. Stejnou částkou bude participativní rozpočet disponovat i letos.

Petr Orieščík, náměstek primátora Opavy: „Já jsem velmi rád, že částka i v době kovidu zůstala na této výši. Osobně bych si představoval, že by si participativní rozpočet města Opavy zasloužil třeba 5 mil. korun.

Návrhů se každý rok sejdou desítky. 

Kateřina Hnátová, koordinátorka projektu, Magistrát Opava: „Pokud nápad vloni neuspěl, je možné jej podat opakovaně. S tím, že veškeré dokumenty a postup musí být splněný nově pro rok 2021.Nemohou být použité loňské dokumenty.“

 Návrhy je nutné odevzdat na opavskou radnici do 1. března. V červnu pak lidé ve veřejném hlasování vyberou ty nejlepší.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy