Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Když nemůže divák do sálu, vypraví se Slezské divadlo k němu domů

  • Opava,

Kultura má teď červenou, ovšem Slezské divadlo v Opavě se i přesto snaží dostat ke svému divákovi. Už od podzimu se tady natáčí aktuality ze zákulisí, které jsou zveřejněny na webových stránkách a sociálních sítích. Virtuální premiéru už má za sebou také taneční představení Identities.

Internetový pořad Naše divadlo ve vašem obýváku přináší každý týden informace o tom, co se ve Slezském divadle děje. Na webových stránkách a sociálních sítích je zatím uveřejněno 10 dílů.

V zavřeném divadle se stále zkouší. Jeden z členů baletního souboru Patryk Zamojski připravil choreografii 20 minutového tanečního představení Identities. A se svými kolegy se pustil do nácviku. Nyní už je video k dispozici na internetu.

Martin Tomsa, vedoucí baletního souboru: „Ten kontakt s divákem, abychom neztratili a mohli mu také nabídnout něco nového. Tak jsme se rozhodli pro tuto formu.“

Vypadá to, že divadlo se změnilo v natáčecí studio. Premiéra představení se teď neodehrává před plným sálem, ale před kameramany a techniky, kteří jej zaznamenají, zpracují a poté umístí na internet a sociální sítě.

Herci teď zkoušejí vtipem broušenou hra francouzského současníka Alexise Michalika o velikánovi Edmondu Rostandovi.

Jiří Seydler, šéf činohry, Slezské divadlo: „Kdyby došlo k tomu, že divadlo bude otevřená z rázu na ráz, tak abychom mohli do 14 dnů uvést premiéru.“

Do virtuálního prostoru vstoupí také další pořady.

Vojtěch Spurný, šéf opery, Slezské divadlo: „Chceme divákům a abonentům tuto dobu zpříjemnit, tím že nás mohou sledovat.“

Návštěvníci Slezského divadla přišli v loňské sezóně kvůli pandemii o 5 premiérových titulů. Některé z nich měly být uvedeny na podzim. Koronavirus to ale znovu překazil.

Daniela Džorova Waldhans, tajemnice uměleckého provozu, Slezské divadlo: „V tuto chvíli se ani nepokoušíme mít konkrétní termíny do konce této sezony. Rádi bychom divákům dali to, co jim ještě dlužíme a pokoušíme se plánovat od září novou sezónu.“

Systém protiepidemických opatření PES od února rozvolní opatření, takže by se divadla mohla otevřít už od 4. stupně. Ovšem s pětinovou obsazeností, ochranou nosu a úst a negativním testem.


SLEZSKÉ DIVADLO ON – LINE

23.1. 2021 Identities – premiéra tanečního představení
6. 2. 2021 Od klasiky ke swingu - žesťový koncert
19. 2. 2021 Americké ozvěny - orchestrální koncert
26. 2. 2021 Edmond - premiéra činoherní inscenaceNahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy