Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zoufalá matka kradla v obchodě sunar pro dítě, strážníci jí dali pokutu a pak se jí složili na nákup

  • Opava,

Krádeže v obchodech řeší strážníci doslova každý den. V Opavě se ale dostala trojice strážníků do neobvyklé situace. Pokutovali totiž ženu, která kradla v obchodě jídlo pro dítě. Zoufalá matka přitom vzala z regálu i víno. Strážníci vše vrátili, ženě dali pokutu a pak předvedli neuvěřitelné gesto. Nakoupili jí potřebné jídlo pro dítě.

Tak trochu jako Tři mušketýři se zachovali tři strážníci opavské městské policie při řešení krádeže v obchodě s potravinami. V týdnu byli totiž přivoláni do jednoho obchodních řetězců, zlodějka s nimi zřejmě ale pořádně emočně zacloumala.

Jiří Klein, ředitel MP Opava: "Na místě nalezli plačící matku malého dítěte, která v obchodě odcizila potraviny pro dítě, především sunar, přesnídávky a další."

Mezi kradené věci se jí ale připletlo i víno. Hlídka tak ženě za krádež udělila pokutu 500,- korun. 

Jiří Klein, ředitel MP Opava: "Všechny odcizené věci se v pořádku vrátily do obchodu. Žena se ke krádeži přiznala. Hlídka ji udělila pokutu za krádež vína."

Následně se ale stalo něco nečekaného. Trojice strážníků se zřejmě rozhodla magickou trojku využít v dobrý skutek. Každý dal dobrovolně ze svého svým způsobem přes 333,- korun a zoufalé matce nakoupili pro její dítě nezbytné potraviny za 1000,- korun. Od svého d'Artagnana, coby ředitele městské policie, si pak vysloužili náležitou pochvalu, která oblétla během několika dní celou republiku a sklidila obrovský ohlas.

Jiří Klein, ředitel MP Opava: "Děkuji těmto třem mušketýrům za mimořádně citlivý a laskavý přístup k řešení věci. Prokázali, že umí skvěle zakročit, ale také, že mají srdce na pravém místě. Jsem na Vás pyšný."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy