Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská nemocnice má nová polohovatelná lůžka, s financováním pomohla opavská radnice

  • Opava,

Slezská nemocnice nakoupila 50 nových polohovatelných postelí na svá oddělení a dokončila tak kompletní modernizaci lůžek napříč všemi odděleními, která začala v roce 2018.  Na financování se podílelo také město Opava.

Lůžka pro pacienty je nutné kvůli vysokému opotřebení vyměnit vždy po několika letech. Starší typy nahrazují modernější modely. Slezská nemocnice postupně vyměnila všech 490 původních lůžek za polohovatelná.

Karel Siebert, ředitel Slezské nemocnice v Opavě: Jsou napříč nemocnicí, na všech odděleních. Výměna všech lůžek v nemocnici trvala po dobu dvou let.“

Posledních 50 moderních postelí dohromady za 2 miliony korun doputovalo do Slezské nemocnice nyní. Čtvrtinou z celé částky se na financování podílelo město Opava.

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: „Přispěli jsme částkou 500 000 Kč šla na dovybavení lůžek v nemocnici."

Nová lůžka přinesou větší komfort pacientovi a zdravotním sestrám pak v mnohém usnadní práci.

Jana Straková, staniční sestra, otorinolaryngologické odd., Slezská nemocnice v Opavě: „Se zábranou je velmi snadná manipulace a pokud jedeme s postelí, jde to také velice snadno.“

Lůžko je také možné uzpůsobit pro pacienta vyššího vzrůstu. Ke klasickým dvěma metrům pak nástavba přidá ještě dalších asi 20 centimetrů. Po větší pohodlí pacientů s nadváhou se pak nemocnice ještě chystá dokoupit speciálně upravené postele.
CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - Dolní Benešov
Dolní Benešov
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 22 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Opavská lesní a.s. - lesní oblasti Opava, Vítkov
Opava
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků