Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do Očkovacího centra v Opavě si pro vakcínu proti covid–19 přišlo 5 500 zájemců

  • Opava,

Očkovací centrum v Opavě během šesti týdnů naočkovalo 5 500 seniorů, kteří měli zájem o vakcínu proti koronaviru. Asi čtvrtina z nich už má za sebou také aplikaci druhé dávky.

Očkování seniorů zahájili v opavské Slezské nemocnici 20. ledna. Lidé starší osmdesáti let si nejprve chodili pro vakcínu do jednoho z nemocničních pavilonů. Od 1. února se ale očkovací centrum přestěhovalo do komfortnějších prostor Slezské univerzity. Během šesti týdnů dostalo očkovací látku víc jak 5 500 zájemců. Druhou dávkou je chráněno 1500 lidí.

Kromě osmdesátníků tady nově očkují také sedmdesátníky a učitele. Většina z nich pochází z Opavska, ale pro dávku si přijedou také lidé ze vzdálenějších míst. K dispozici jsou zde vakcíny Pfizer/BionTec, Moderna a Astra Zeneca.

Petr Kümpel, primář infekčního oddělení Slezské nemocnice: „Všechny tři uvedené vakcíny jsou velmi účinné a jak seniorům, tak všem ostatním je mohu jako infektolog maximálně doporučit. Sám bych se nechal očkovat kteroukoliv z nich. Informace, že po dokončeném očkování dochází k velmi výraznému poklesu závažného průběhu infekce či dokonce úmrtí ve všech věkových kategoriích hovoří nade vší pochybnost.“

Očkovací centrum je v provozu je každý všední den. Dva týmy tady denně obslouží až 300 lidí, kteří mají o očkování zájem. V případě dodání většího počtu vakcín může centrum navýšit počet očkovacích míst a obsloužit dvojnásobný počet lidí. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy