Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezské divadlo za výlohou

  • Opava,

Slezské divadlo se připojilo k výzvě Oživené výlohy pražského souboru Cirk La Putyka a za sklem uzavřeného nákupního centra Slezanka v centru Opavy se představili divákům. Před publikem znovu hráli po půl roce. Od října jsou totiž divadla kvůli protiepidemickým opatřením uzavřená.

Budova Slezanky v centru Opavy už několik let zeje prázdnotou. Prostor za výlohou se teď proměnil. Přibylo tady improvizované jeviště i osvětlovací rampa. Z tohoto nehostinného místa se na tři odpoledne stalo malé divadlo za sklem.

Radovan Čechák, vedoucí umělecko-technického provozu, Slezské divadlo Opava:

„Jednotlivé ukázky budou nazvučené mikrofony. Ven dáme reproduktory a zvukaře a budeme ten zvuk přenášet ven přes výklady.“

Herci si připravili několik shakespearovských ukázek. Tanečníci předvedli část svého nejnovějšího vystoupení Identities, které zatím na premiéru před diváky čeká. Hudebníci i zpěváci muzicírovali v menších uskupeních.

Jan Andělová Pletichová, režisérka, Slezské divadlo Opava: „Ten program je složený z několika pětiminutových ukázek.“
diváci: „Je bezva nápad. Chybí mi divadlo. A vůbec jakákoliv živá kultura.“

Lidé, kteří kolem procházeli se mohli na chvíli před výlohou zastavit a připomenout si atmosféru skutečného kamenného divadla. Do plyšových sedaček v hledišti se diváci mohli usadit naposledy v říjnu.

Jan Zlámal, koncertním mistrem violoncellové skupiny orchestru Slezské divadlo Opava: „Je to zvláštní pocit, že jsme takto izolovaní.  A lidé se na nás lačně dívají přes sklo.“
Martin Tomsa, vedoucí baletního souboru, Slezské divadlo Opava: „Jsem rád, že jsme mohli zase po dlouhé době něco ukázat z našeho repertoáru baletního.“

Nikdo zatím netuší, kdy se budou moci divadelníci ke své práci naplno vrátit a kdy budou moci hrát opět před diváky v hledišti. Všichni si přejí, aby to bylo ještě před letními prázdninami.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy