Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Farmářské trhy v Opavě zahájeny. Opatření jsou podobná jako vloni

  • Opava,

Rozvolňování protiepidemických opatření přineslo také možnost pořádání Farmářských trhů. V Opavě na Dolním náměstí prodejci poprvé vybalili své zboží dnes, tedy 14. dubna. Prodávat budou až do podzimu.

Stejně jako v minulém roce platí pro pořádání Farmářských trhů balíček restrikcí, jako např. dvoumetrové odstupy mezi stánky, dostatek desinfekce k použití nebo zákaz prodeje potravin k přímé konzumaci.

Hygienická opatření navíc nařizují, aby pro jednoho nakupujícího bylo vyčleněno 15 m 2 plochy. Na Dolním náměstí na případnou kumulaci zákazníků dohlíží organizátor trhů.

Martin Žižlavský, provozovatel Farmářských trhů v Opavě: „Počty lidí samozřejmě reguluji. Dnes i kvůli chladnému a deštivému počasí tady moc zákazníků není. Takže žádná korekce v podstatě ani není nutná.“

Nevlídné počasí mělo také vliv na počet stánkařů. Během prvního prodejního dne se jich sešlo 7. Prodávali především sazeničky, zeleninu a ovoce, med nebo pečivo.

Stánky budou ale postupně přibývat. Zájemců o prodej na opavských Farmářských trzích jsou víc jak dvě desítky. Nabízet budou výlučně regionální produkty.

Prodejní dny jsou stanovené na středu a pátek od 6.30  do 14 hod., v sobotu od 6.30 do 12 hod.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy