Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Darujte krev se starosty Hlučínska v opavské nemocnici

  • Opava,

Starostové obcí a měst Hlučínska pravidelně vyzývají veřejnost k dárcovství krve. Tato oblíbená výzva letos probíhá už třináctým rokem ve dvou termínech na transfúzním oddělení Slezské nemocnice v Opavě. Pomoc při zajištění dostatku krve v nemocnicích je v současné těžké době obzvlášť potřebná.

První kolo výzvy proběhlo ve čtvrtek 15. dubna. Ten den přišlo darovat krev celkem 50 dárců, což byla nejsilnější účast v celé historii akce.

Monika Kunčarová, mluvčí Slezské nemocnice v Opavě: "Druhé kolo je naplánováno zase na čtvrtek 22. dubna. Na každého dárce čeká překvapení v podobě drobných dárků od starostů a pro ženy navíc krásná růže jako poděkování za tuto nezištnou pomoc."

Iniciátorem tradice Darujte krev se starosty Hlučínska je současný starosta obce Bolatice a senátor Herbert Pavera, který je zároveň i pravidelným dárcem.

Herbert Pavera, starosta obce Bolatice: "V roce 2008 se hodně mluvilo o tom, že nemocnice potřebují dárce a tehdy jsme se na sdružení obcí Hlučínska poprvé usnesli, že bychom šli jako starostové příkladem. Řekli jsme si, proč to nezkusit, třeba přesvědčíme naše občany, aby šli do toho s námi. A povedlo se. Od té doby děláme akci dvakrát ročně a musím říct, že lidi opravdu chodí, jsou jich desítky. Moc jim za to děkuji a ať už jsou od nás z Hlučínska nebo odkudkoliv, věřím, že jim udělá radost i dárek od nás z regionu v podobě tužky, reflexní pásky, propisky nebo kytičky pro ženy. Třeba se jim to zalíbí a přijdou i příště."

Starostové, jejich kolegové a obyvatelé opavského regionu se na startu akce ve čtvrtek sešli právě jako dárci krve.

Karel Siebert, ředitel Slezské nemocnice v Opavě: ""Jsem moc rád, že akce Daruj krev se starosty Hlučínska úspěšně funguje už tolik let. Za to velké díky panu senátorovi Paverovi a samozřejmě i všem starostům a občanům, kteří dnes přišli jako dárci. Jak je vidět na dnešní rekordní účasti, lidem není lhostejné, co se kolem nich děje a současná situace je ještě více semkla a zvýšila ochotu pomáhat."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy