Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hurá! Po čtyřech měsících opět k holiči nebo na masáž

  • Opava,

Po dlouhých 4 měsících se mohli zákazníci opět vrátit do holičských, kosmetických, kadeřnických nebo masážních salonů. S sebou ale museli mít potvrzení o negativním antigenním testování, očkování nebo prodělané nemoci covid-19.

Vlasta Exnerová se otevření svého kosmetického salonu nemohla dočkat. Diář s objednávkami měla rázem na tři měsíce dopředu plný. A není se čemu divit. Vždyť naposledy mohli jejich služeb klienti využít před Vánocemi.

Vlasta Exnerová, kosmetička: „Doplnila jsem skladové zásoby, dostatek jednorázového prádla, čistých ručníků, dostatek desinfekce. Ale jinak ty přípravy pro nás nebyly nijak těžké.“

Desinfekce a respirátor jsou tady samozřejmostí. Klient si ale může ochranu úst a nosu po dobu procedury sundat. Jako první se do salonu vracejí stálí zákazníci. Měsíce bez zkrášlovacích služeb pro ně byly nekonečné.

klientka - kosmetika: „Těšila jsem se moc na kosmetiku. Naposledy jsem byla před Vánoci.“
klientka - masáž: „Péče o tělo je pro mne důležitá v mém seniorském věku. Chodím pravidelně na masáž.“

Salóny musí nyní plánovat objednávky tak, aby se tady zákazníci nepotkávali. Zatímco u kosmetických či masérských služeb to není problém, kadeřnictví a holičství to mají složitější.

Vendula Víchová, kadeřnice: „Za den jsem dřív udělala asi osm klientek. Teď stihnu maximálně 4. Protože jedna se tady zdrží kvůli barvení i tři hodiny. Přestože jsem tady 12 hodin denně, tak moc zákaznic nestihnu.“

Nově teď s sebou musí mít zákazníci potvrzení o prodělání nemoci covid-19, certifikát o dokončeném očkování, nebo negativní výsledek antigenního testu ze zaměstnání či školy, který není starší více než 3 dny. Případně se musí nechat sami otestovat.

klientka – kadeřnictví: „Do poslední chvíle jsem nevěděla, jak to bude s nařízením vlády. Tak jsem se raději nechala otestovat a mám antigenní test.“

Testovací místa se tak musí připravit na větší nápor.

Blanka Haasová, vedoucí odběrového centra, Slezská nemocnice: „Přes všední den se do kapacity vejdeme. Ale během víkendu je maximální kapacita 150 lidí a přijde jich sem i 160, 170.“

Testovací místo Slezské nemocnice pocítilo větší počet zájemců tuto neděli, kdy si sem přišlo pro výsledek antigenního testu 234 lidí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy