Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Arboretum Nový Dvůr poničila voda. Přesto zůstává pro návštěvníky otevřené

  • Opava,

Náhlé přívalové deště zpustošily venkovní výstavní expozici v Arboretu Nový důr na Opavsku, které je známé vzácnými dendrologickými sbírkami. Přestože voda zničila část výsadby a podemlela chodníky, zůstává tato botanická zahrada pro návštěvníky otevřená.


Arboretum Nový Dvůr se rozkládá na ploše 23 hektarů a pyšní se 7 000 rostlinnými druhy. Je součástí Slezského zemského muzea. Návštěvníky tato expozice láká především v období jara, kdy zdejší keře vykvetou gejzírem barev.

Prudké lijáky v minulých dnech ale způsobily, že parkové prostory zalila bahnitá voda. Některé rostliny odnesla s sebou, jiné poničila. Podemlela chodníky a zaplavila některá místa. Jakmile to bylo možné, pustili se pracovníci arboreta do odklízení naplavených kamenů a bahna tak, aby sem o víkendu mohli turisté.


David Váhala, mluvčí Slezského zemského muzea, Opava: „Zatím nemáme odhad, jak dlouho bude trvat, než uvedeme parkovou expozici do původního stavu. Nicméně arboretum necháváme i přes tuto nešťastnou událost otevřené.“

Minulý týden sem mohli návštěvníci vstoupit poprvé po pěti měsíční pauze, kdy bylo arboretum kvůli protiepidemickým opatřením zavřené. Opětovné uzavření areálu si nikdo nepřeje, a tak zůstala botanická zahrada navzdory napáchaným škodám otevřená. Návštěvníci by se ale měli držet vytýčených prohlídkových okruhů a dbát na vlastní bezpečnost.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy