Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Opavě přibyla nová lůžka pro seniory, kteří potřebují stálou péči

  • Opava,

Opava rozšiřuje počet lůžek pro seniory, kteří potřebují stálou zdravotnickou péči. Byla dokončena přestavba bytů na pokoje, kde nohou být umístěni lidé starší 65 let, kteří už nezvládají se o sebe postarat. První nájemníci se sem začnou stěhovat od příštího měsíce.

Dříve byly v této budově výhradně městské nájemní byty pro starší občany. Část jich byla již před třemi lety přestavěna na pokoje pro seniory, kteří potřebuji nepřetržitou péči. Nyní je rekonstrukce Domova sv. Kateřiny dokončená. K původním 24 lůžkám přibylo dalších 26.

Michaela Rédrová, vedoucí Domova sv. Kateřiny, Seniorcentrum v Opavě: Přijímáme klienty od 65 let, kteří mají vysokou míru potřebnosti. Buď jim neslouží už fyzická stránka, potřebují dopomoci z běžnými úkony. 

Prostorné pokoje jsou částečně vybaveny nábytkem a polohovacími postelemi. 

Radim Křupala, ředitel Seniorcentra v Opavě „V současné době máme rezervovánu asi polovinu lůžek. Věřím, že v průběhu léta naplníme kapacitu plně.“

Přestavba stála 17 mil. korun. Zhruba polovinu této částky uhradilo město. Zbytek byl financován z prostředků Ministerstva práce a sociálních věcí. 

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: „Investice, které dáváme do sociální oblasti nám každoročně rostou. I v letošním roce jsme je navyšovali.“

V Opavě je pro klienty v pobytových službách nyní k dispozici 355 lůžek. Toto číslo se má během letošního a příštího roku navýšit na 500.

Igor Hendrych (ANO), náměstek primátora Opavy: „Poté, co tyto kapacity budou otevřeny, tak na tom bude Opava ve srovnání s jinými městy v kraji velmi dobře.“

Opava v posledních době investuje do bydlení seniorů. Před rokem bylo dokončeno 52 malometrážních bytů, jejichž obyvatelé mohou vyžívat pečovatelskou službu.
KAPACITY POBYTOVÝCH SOCIÁLNÍCH SLUŽEB V OPAVĚ

Domov Bílá Opava   130

Vila Vančurova            72

Domov sv. Kateřiny   50

Charitní domov          50

Domov sv. Zdislavy   22

Domov Vesalius        31

celkem                    355

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy