Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Majáles Slezské univerzity jako autokoncert

  • Opava,

Studenti Slezské univerzity uspořádali Majáles. Protože akci začali plánovat už na začátku roku a nevěděli, jak bude postupovat uvolňování opatření proti koronaviru, zvolili prozíravě formu autokoncertu. A prozíraví byli ještě v jednom směru: publikum sedící uvnitř aut nemohlo zaskočit ani deštivé počasí.

Milovníci rokové a popové hudby, kteří se na Opavský majáles vypravili, museli u vstupu kromě platné vstupenky ukázat také negativní antigenní test. Pořadatelé nechtěli ponechat nic náhodě, a tak v době nepřehledného rozvolňování protiepidemických opatření raději připravili autokoncert.

Lucie Zelinková, prezidentka Studentské unie Slezské univerzity: „Akce vznikala v době, kdy jsme si říkali, že žádné kulturní akce dlouho nebudou. Teď tedy nastal zlom a rozvolňuje se. A tak jsme formu autokoncertu ponechali. A říkali si, že to bude krásný rozjezd festivalové sezony v Opavě.“

Slezská metropole tak zažila svůj první autokoncert. Přestože uvnitř vozu je atmosféra jiná, než před pódiem, střechu nad hlavou ale kvůli deštivému počasí, nakonec návštěvníci ocenili.

návštěvníci akce: Na Majálesu jsme už po několikáté. A vždycky v Opavě prší. A teď na nás poprvé neprší, pokud nevykoukneme z okna.“

V programu se představila pražská rocková kapela This, popová Poetika z Vysočiny a domácí formace Munroe. Pro mnohé vystupující to byla vůbec první příležitost odehrát po půl roce přísných hygienických opatření svůj první koncert před publikem. Odměnou jim ale namísto potlesku bylo troubení.

Vojta Kotek, baskytara, This: „Bylo to skvělý, bylo to super. A my jsme si to užili po dlouhé době, že jsme si mohli zahrát.“
Jan Kunze, zpěv, Munroe: „Samozřejmě, strašně se těším, protože jsme vlastně téměř rok nehráli.“

Přestože šlo o vůbec první větší veřejnou akci po uvolnění opatření v Opavě, na návštěvnosti se to příliš neprojevilo. Kapacita parkoviště s osmdesáti místy byla zaplněná jen asi ze dvou třetin.

Pavel Tuleja, rektor Slezské univerzity: „Přiznám se, že jsem čekal, že bude větší zájem a hlad po těchto akcích. Zní to od všech lidí: nemůžeme nikam, sedíme doma. Takže mne mrzí, že ta účast není větší, než by mohla být.“

Majáles připomínal také letošní 30.výročí vzniku Slezské univerzity. Při této příležitosti studenti představili také novou kolekci oděvů v univerzitních barvách.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyAG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - pracoviště Vítkov
Vítkov
od 4 050 do 8 100 Kč/měsíc

Detail

HRANIPEX Czech Republic k.s. - pracoviště Hradec nad Moravicí
Hradec nad Moravicí
od 40 000 Kč/měsíc

Detail