Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti Slezské univerzity pojali majáles jako autokoncert

  • Opava,

Opava zažila svůj první autokoncert. S myšlenkou přišli studenti Slezské univerzity. Ti začali připravovat tradiční slavnost majáles ještě v době, kdy nikdo netušil, kdy začne rozvolňování protiepidemických opatření a kdy vůbec začnou. A tak byl koncert, kdy publikum sedí v autech, jasnou volbou.

Milovníci rokové a popové hudby, kteří se na Opavský majáles vypravili, museli u vstupu kromě platné vstupenky ukázat také negativní antigenní test. Pořadatelé nechtěli ponechat nic náhodě, a tak v době nepřehledného rozvolňování protiepidemických opatření raději připravili autokoncert.

Lucie Zelinková, prezidentka Studentské unie Slezské univerzity: „Akce vznikala v době, kdy jsme si říkali, že žádné kulturní akce dlouho nebudou. "

Slezská metropole tak zažila svůj první autokoncert. Přestože uvnitř vozu je atmosféra jiná, než před pódiem, střechu nad hlavou ale kvůli deštivému počasí, nakonec návštěvníci ocenili.

návštěvníci akce: Na Majálesu jsme už po několikáté. A vždycky v Opavě prší. A teď na nás poprvé neprší, pokud nevykoukneme z okna.“

V programu se představila pražská rocková kapela This, popová Poetika z Vysočiny a domácí formace Munroe. Pro mnohé vystupující to byla vůbec první příležitost odehrát po půl roce přísných hygienických opatření svůj první koncert před publikem. Odměnou jim ale namísto potlesku bylo troubení.

Vojta Kotek, baskytara, This: „Bylo to skvělý, bylo to super. A my jsme si to užili.“
Jan Kunze, zpěv, Munroe: „Samozřejmě, strašně se těším, protože jsme vlastně téměř rok nehráli.“

Přestože šlo o vůbec první větší veřejnou akci po uvolnění opatření v Opavě, na návštěvnosti se to příliš neprojevilo. Kapacita parkoviště s osmdesáti místy byla zaplněná jen asi ze dvou třetin.

Majáles připomínal také letošní 30.výročí vzniku Slezské univerzity. Při této příležitosti studenti představili také novou kolekci oděvů v univerzitních barvách.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy