Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve škole strávili pár týdnů, teď je čeká maturita

  • Opava,

Na středních školách začaly ústní maturitní zkoušky. Příprava na ně byla pro studenty tentokrát obzvlášť složitá, protože drtivou většinu výuky v tomto školním roce museli absolovat on–line. Zkoušku dospělosti ale nakonec zjednodušilo ministerstvo školství rozhodnutím, že ústní zkoušení z českého a cizího jazyka bude dobrovolné.

Ještě než zamířili před zkušební komisi, museli letošní maturanti absolvovat antigenní test: jeho negativní hodnota byla podmínkou připuštění k maturitě. Příprava na zkoušku dospělosti tentokrát spočívala spíše v domácí přípravě. Studenti totiž pobyli v tomto školním roce v lavicích jen pár týdnů.

maturant: „Určitě mi výuka trochu chyběla.“

maturant: „Myslím, že jsem připravený a budu hájit své studium dobře.“

Kvůli minimálnímu času, který koronavirus vyčlenil pro prezenční výuku, ministerstvo školství zjednodušilo ústní maturitní zkoušku.

Milan Pobořil, zástupce ředitelky, Mendelovo gymnázium, Opava: Bylo možné se v té ústní části vyhnout češtině popř. cizímu jazyku. Takže někteří k tomu přistoupili a psali jen didaktický test.“

Ze 123 maturantů z opavského Mendelova gymnázia se odhodlala ke zkoušce z českého a cizího jazyka polovina. Ti, kteří se k povinné části nepřipojili, skládali zkoušky minimálně ze dvou zvolených předmětů.

Zkoušející si výjimečnost letošního školního roku uvědomují a snaží se studenty v této rozhodující chvíli podpořit.

Jitka Matýsková, předsedkyně maturitní komise: „Budeme se snažit o osobní lidský přístup, citlivě přistupovat k jejich duši i přípravě a veškerému dění kolem maturitní zkoušky.

Moravskoslezském kraji bude skládat během června maturitní zkoušku na 9 000 studentů.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy