Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tragédie v Opavě, malý chlapec se utopil v řece poblíž Stříbrného jezera

  • Opava,

V řece Opavě poblíž Stříbrného jezera se v pondělí v podvečer utopil 11letý chlapec. S kamarády byl u vody, podle svědků vstoupil do řeky a zmizel pod hladinou. Usilovně ho hledali hasiči, policisté, strážníci i záchranáři. Když ho vytáhli z vody, bohužel už se ho nepodařilo oživit.

Velké neštěstí zasáhlo v pondělí večer rodinu i kamarády 11letého chlapce z Opavy. Odpoledne se s kamarády pohyboval kolem řeky Opavy poblíž Stříbrného jezera. Podle svědků měl vstoupit do vody a vzápětí se svým vrstevníkům ztratit z očí. Na místo byli přivoláni hasiči, policisté, strážníci a zdravotníci. Během pátrací akce okamžitě obsadili členové IZS několik míst podél řeky. Pro případ, že by dítě odnesl proud.

svědkyně: "U splavu jak je útulek vytáhli kluka z vody a oživují ho."
Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Policisté s hasiči propátrávali břehy. Chlapce nalezli ve vodním toku a začali ho oživovat, respektive mu poskytovat první pomoc do doby, než si ho převzali zdravotníci."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Jedenáctiletý chlapec po vytažení z vodního toku nejevil žádné známky života. Záchranáři pokračovali ve snaze o jeho záchranu rozšířenou resuscitací. Za stálé srdeční masáže zajistili vstup do kostní dřeně pro podávání léků, prováděli také umělou plicní ventilaci. Péče posádek ZZS však byla marná a zasahující lékařka nakonec musela konstatovat smrt dítěte."

Veškeré okolnosti tragické události teď prověřují policisté.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy