Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Opavě na Stříbrném jezeře se topil 33letý muž, oživovali ho svědci i záchranáři

  • Opava,

V Opavě se topil další člověk. Tentokrát se dramatická událost odehrála přímo na Stříbrném jezeře. 33letý muž se měl chvíli předtím potápět za pomoci potápěčské bójky. Z vody ho v bezvědomí vytáhli svědci, kteří ho začali ještě před příjezdem záchranné služby oživovat.

Záchranáři, policisté i hasiči se v pondělí po 9. hodině sjeli ke Stříbrnému jezeru v Opavě. Topil se tady totiž 33letý muž. 

Jaroslav Kapler; svědek: "Nějaká paní začala z ničeho nic hlasitě volat o pomoc, že se tam někdo topí a pak už jsem viděl, jak lidé tahají toho muže z vody."
René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Krátce po 9. hodině jsme dostali oznámení o tonutí osoby ve vodě Stříbrného jezera, a to ze strany veřejné pláže poblíž přilehlé budovy zdejší restaurace na ulici U Dráhy v Opavě-Kateřinkách. Na místě mu poskytovali laickou první pomoc svědci a následně zdravotnická záchranná služba. Podle prvotních informací se měl muž potápět za pomoci potápěčské bójky, která zajišťovala přívod vzduchu. Poté ho svědci viděli plavat bezvládně na hladině."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Třiatřicetiletý muž byl v okamžiku příjezdu již na břehu, avšak bez známek života. Základní resuscitaci u něj prováděli policisté. Podle informací, které mají záchranáři k dispozici, měl v jezeře plavat pod hladinou se zátěžovou vestou, následně se vynořit a jevit známky dechové tísně, poté začal tonout."

Záchranářům se podařilo muže po dlouhém boji oživit. Velmi tomu přispěla i rychlá pomoc svědků události.

Jaroslav Kapler, svědek: "Opravdu chvályhodné bylo, že lidé nepostávali jen tak kolem a okamžitě poskytli pomoc. Jak s oživováním, masáží hrudníku, dali ho do stabilizační polohy. Usilovně ho oživovali do příjezdu složek IZS."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Posádky ZZS pokračovaly ve snaze o záchranu pacienta rozšířenou resuscitací. Za probíhající nepřímé srdeční masáže zajistily dva žilní vstupy, dýchací cesty a přístrojem řízenou ventilaci, také podaly léky. Po pěti minutách se podařilo obnovit srdeční činnost muže a záchranáři jej připravili k transportu."

Muž byl poté převezen na anesteziologicko-resuscitační oddělení oddělení Slezské nemocnice v Opavě.

Jaroslav Kapler, svědek: "Ještě že tak, protože to nahánělo husí kůži a oživování se zdálo hodně dlouhé."

Přesné příčiny a okolnosti události teď prověřují policisté. Aktuálně probíhá revitalizace Stříbrného jezera a jediné oficiální přístupné koupací místo je z pláže, kde se muž topil, rychlá pomoc svědků tak snad muži zachránila život. V pondělí se bohužel v řece Opavě poblíž Stříbrného jezera utopil teprve 11 chlapec.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy